Aktualności

Sortuj od:
Prezent urodzinowy

"Swoją przygodę z wędkarstwem zacząłem dokładnie we wrześniu zeszłego roku. Miałem, można powiedzieć, z górki ze względu na to, że mam w swoim codziennym otoczeniu w pracy wielu wędkarskich kozaków, którzy chętnie przekazują mi mnóstwo wiedzy oraz nauczyli mnie wszystkiego od podstaw."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-08-08
Stepanow Fishing Trout Area Cup 2018

"Łowienie w stylu Trout Area przywędrowało do nas zza naszej wschodniej granicy. Jest to bardzo popularna forma rozgrywania zawodów w wielu krajach. W Polsce również znalazła wielu sympatyków. Ale zacznijmy od początku..."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-08-07
Po co te zakazy?

Otrzymałem dwa ciekawe pytania dotyczące interpretacji szeroko pojętych uprawnień użytkownika rybackiego w określaniu tego, co wolno, a czego nie wolno wędkarzowi w użytkowanym przez niego obwodzie rybackim. Konkretnie chodzi o wprowadzenie zakazu brodzenia i zakazu amatorskiego połowu ryb ze środków pływających o napędzie spalinowym. Przy czym jak wynika z listu Pana Jarosława z woj. łódzkiego, zakaz brodzenia na dwóch akwenach w okolicach Głowna, został wprowadzony przez Okręg PZW w Skierniewicach już w trakcie sezonu (uchwała okręgowa weszła w życie z dniem 14-05-2018r.), natomiast zakaz używania silników spalinowych na dwóch rzeszowskich łowiskach (Zalew Rzeszowski, Zalew Strzegocice) dotyczy wyłącznie wędkarzy, gdyż inni mogą bez przeszkód pływać na spalinówkach. Obaj Czytelnicy są niezadowoleni z nowych ograniczeń wprowadzonych na ich wodach i pytają, czy takie praktyki okręgów PZW są zgodne z prawem.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-08-05
Supermiejscówka - Władek wschodni i zachodni

"Od wiosny do jesieni ryby żerują przy brzegach. Najczęściej wybieraną przez wędkarzy miejscówką na flądry jest Władek północny lub południowy, nazywany potocznie Władkiem zachodnim i wschodnim."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-08-04
Jeszcze raz o przepisach na wodach morskich

"Mamy wakacje, a więc szczyt sezonu urlopowego nad morzem. Dla wielu miłośników wędkarstwa urlop nad Bałtykiem to doskonała okazja do pomoczenia kijów w solance. W związku z tym warto przypomnieć, jakie trzeba spełnić warunki, by łowić w morzu."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-08-02
Jezioro Kamionki

Jezioro Kamionki jest położone 17 km od Torunia, we wsi Kamionki Duże w województwie kujawsko-pomorskim. Ma ponad 70 ha powierzchni, więc z miejscem do wędkowania czy rozłożenia karpiowego obozowiska nie powinno być problemu. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-08-01
Najlepszy maj na szczupaki

To był najlepszy od lat maj na szczupaki. Na Żarnowcu złowiono ponad 25 ryb przekraczających 120 cm, co jest ewenementem nawet na najlepszych światowych łowiskach szczupakowych. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-07-31
Plecionka

Ledwo wyholowałem tego sandacza. Nie, żeby był taki duży. Albo waleczny. Nie, nie. Powodem była stara, poprzecierana plecionka. Cóż, sześć lat to chyba za dużo. Kiedyś była seledynowa. Teraz jest beżowa. Oszczędzanie na sprzęcie to nie jest dobry pomysł. 

Autor: dodano: 2018-07-29
Dzień dziecięcej radości

3 czerwca na Jeziorze Plątnowskim niedaleko Solca Kujawskiego odbył się piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Głównym organizatorem imprezy było Koło Miejskie PZW nr 125 z Solca Kujawskiego przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Solec Kujawski, natomiast jednym z głównych sponsorów wydarzenia była firma Robinson. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-07-28
Kleniowo-jaziowe błyskotki

Z pewnością stali Czytelnicy WŚ pamiętają artykuł o wiosennych pstrągach, który przygotowałem kilka lat temu we współpracy z Igorem Olejnikiem, twórcą błystek Oldstream. Jako że w powietrzu zapachniało wakacjami, postanowiłem zapytać Igora o jego spinningowe plany na lato. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2018-07-27
Sumy z brzegu

"Często znajomi i koledzy pytają mnie, jak zacząć przygodę z sumami. Najpierw uświadamiam im, że sumiarzem jest się przez cały rok, nie tylko w sezonie, bo sporo czasu i energii trzeba poświęcić na przygotowania i dlatego sezon sumowy zaczyna się dopiero od czerwca. To oczywiście żart, ale faktem jest, że na suma warto przygotować się wcześniej. Rozsądnie jest zacząć łowienie sumów z brzegu, bez użycia środków pływających. Zacznijmy od zorganizowania sobie tzw. sprzętu na początek."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-07-25
Kupujemy pierwszą łódkę

Nie ulega wątpliwości, że kupno pierwszej łodzi wędkarskiej to nie tylko spory wydatek, ale też niezła zagwozdka. Zanim lekką ręką wydamy sporą sumę pieniędzy, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-07-24
Kalosze