Aktualności

Sortuj od:
Sumowy trolling w detalach

"Prawdopodobnie najlepszymi metodami połowu sumów na wędkę są trolling, dryf i łowienie stacjonarne. Skuteczność poszczególnych sposobów zależy od wody, okresu, presji i umiejętności samego wędkarza. W tym artykule skupię się na rzecznym trollingu, podpowiem, kiedy warto go stosować, przytoczę przykłady i wskażę szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę, by łowić skuteczniej."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-08-20
Chcesz pływać - płać!

Bardzo ciekawe pytanie otrzymałem od Pana Łukasza z Włocławka, który pływa łodzią i wędkuje w pobliskiej Wiśle"

"Czy prawdą jest, że od początku bieżącego roku, aby pływać łodzią z silnikiem o mocy pow. 10 kW, należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne?"

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-08-19
Nie bój się głębokiej wody

"Każdy z nas marzy o łowisku pełnym ryb, o metrowych szczupakach, wielkich okoniach i sandaczach. Ja też o tym marzę, dlatego gdy w ubiegłym roku kolega zaproponował mi wyjazd do Szwecji na łowisko marzeń, gdzie miały pływać wielkie stada sandaczy i metrowe szczupaki, to nie zastanawiałem się ani chwili."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-08-17
Sandaczowe pojedynki

Złowienie mętnookiego drapieżnika na spinning to świetne przeżycie, ten moment brania, ten magiczny pstryk który powoduje, że momentalnie serce zaczyna bić szybciej to przeżycie warte spędzenia każdej wolnej chwili nad wodą. Zapewniam, że gdy pierwszy raz złowicie sandacza na spinning to na jednej rybie się nie skończy ponieważ łowienie tych drapieżników naprawdę uzależnia.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-08-16
Brzany – ryby słońca

Lubię łowić ryby, które, podobnie jak ja, bardzo lubią letnie upały. Nazywam je rybami słońca. Moją ulubiona rybą słońca jest brzana. Łuska dużej brzany lśni blaskiem złota, a jej płetwy mają ciepły, pomarańczowy kolor słońca znikającego za łagodną linią lesistych bieszczadzkich wzgórz. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-08-16
Markery

Uważam, że markery, czyli narzędzia służące do oznaczania miejscówki, są bardzo przydatne. Warto jednak wiedzieć, jaki rodzaj znacznika wybrać na dane łowisko i gdzie go ustawić. Oto moje spostrzeżenia.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-08-15
Lubię leszcze

Lubię łowić rzeczne leszcze. Żadnym innym rybom nie poświęcam tyle czasu. Leszczowy sezon nad dużą rzeką zaczyna się dla mnie w kwietniu i jeśli tylko pogoda pozwala, kończy się w listopadzie. A czemu właśnie leszcze i w jaki sposób?

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-08-14
Metoda na żwirownię

Dno żwirowni zazwyczaj jest bardzo urozmaicone, dlatego podanie zestawu w odpowiednim miejscu ma bardzo duże znaczenie. Tutaj nie wystarczy trafić w wodę. Przed zasiadką należy wygruntować łowisko. Robię to za pomocą ciężarka, który zakładam w miejsce koszyczka. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-08-13
Vertical ze swimbaitem

Nad wodą czasem wszystko zawodzi i trzeba kombinować. W efekcie odkrywamy coś, co daje nam wspaniałe wyniki i otwiera nowy rozdział wędkarskiej encyklopedii. Zaplanowana wyprawa trollingowa. Wszystko zapięte na ostatni guzik. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-08-12
4 sposoby na klenie

Klenie z górskich rzek żerują i zachowują się nieco inaczej niż ich pobratymcy z wód nizinnych. Dlatego polując ze spinningiem na „górskie” klenie jestem zwykle przygotowany na szybką zmianę techniki łowienia. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-08-11
Sandacze z betonów

„Wrzesień to dla mnie najważniejszy miesiąc w wędkarskim kalendarzu. Wraz ze spadkiem temperatury wody w rzece duże sandacze stają się aktywne. W tym czasie warciańskie „betony” obdarzają mnie największymi rybami. Brań można się spodziewać przez całą dobę, pod warunkiem jednak, że ustawimy się w dobrym miejscu i w odpowiedni sposób podamy łowną przynętę."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-08-10
Wędkarski Świat 9/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 9/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-08-09
Kalosze