Aktualności

Sortuj od:
Mój drugi dom

Każdy z nas ma takie wędkarskie miejsce na ziemi, do którego chętnie wraca i z którym łączy go kawał karpiowego życia. Właśnie o to na ostatnich targach w Poznaniu zapytał mnie młody wędkarz. Odpowiedź mogła być tylko jedna – Konin.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-03-11
Kwietniowe zakole

Kwiecień nad rzeką. Robi się już cieplej i dookoła jest coraz bardziej zielono. Jeśli tylko woda utrzymuje się w korycie rzeki, to możemy łowić na całego. Ja wybieram się na upatrzoną miejscówkę, która rok temu pięknie darzyła rybami. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-03-10
Klenie spod nawisów

(…) klenie fascynują mnie od lat, dlatego w kwietniu często odwiedzam małe, nizinne rzeki, w których zaczyna pojawiać się życie. Są to z reguły trudne technicznie miejsca o niewielkiej głębokości, z dużą ilością gęstych nawisów drzew i krzewów pochylających się nad powierzchnią niespiesznie płynącej wody. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-03-09
Wędkarski Świat 4/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 4/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-03-08
Połowy w Norwegii pod kontrolą

Od naszego szwedzkiego korespondenta Marka Gryglewskiego otrzymaliśmy informację, że z dniem 1 stycznia w Norwegii wszedł w życie przepis nakładający obowiązek rejestrowania połowów wędkarskich następujących gatunków ryb: dorsza, czarniaka, halibuta, karmazyna i zębacza.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-04
Wobler z szuflady

"Wrześniowe i październikowe słoneczne dni zawsze były najlepszym okresem na grube bolenie, intensywnie żerujące w pobliżu rzecznych ostróg i w basenach między nimi. Kwestią czasu pozostawało trafienie na odpowiedni dzień, gdy bolenie będą w swym żerowym amoku. Jednak praktycznie od początku września nic nie szło po mojej myśli."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-01
Surfcasting & zima

"Ostatnie zawody surfcastingowe w 2017 r. (Ostatki) zostały zorganizowane przez Władek Team 18 listopada, a więc nieco ponad miesiąc przed nastaniem kalendarzowej zimy. Wiadomo, że dla wędkarzy plażowych ta pora roku nie należy do ulubionych, a na kolejne zawody trzeba czekać aż do marca."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-28
Przy denny jaź

Wędkarze dzielą drapieżniki na denne, toniowe i powierzchniowe, jednak często ten podział wynika nie z faktycznego rejonu żerowania ryb, ale z wygody posługiwania się określonym typem przynęt w danym łowisku. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-02-27
Wkra od Sochocina do Bolęcina

Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z Wkrą, to zapraszam na odcinek rzeki między Sochocinem a Bolęcinem. Znajdziecie tu spokój nad wodą, fajne ryby, a sama rzeka jest bardziej dostępna niż na innych odcinkach. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-02-26
Marcowy pech

Kobiety a wędkarstwo... Temat rzeka. Rzeka nieuregulowana oczywiście. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w praktyce.

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2018-02-25
Krążki z chleba

Łowienie ryb na chleb jest stare jak świat. Muszę przyznać, że sam pierwsze ryby łowiłem na kulkę z chleba. Później zacząłem używać innych przynęt. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-02-24
Klips i dętka

Wędkarskie porzekadło mówi – „gdzie patyki, tam wyniki”. Dlatego nie obawiajmy się łowić w miejscach, gdzie są zaczepy. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-02-23
rapala pike program