Aktualności

Sortuj od:
Tundra – piekło i raj

"Po trzech dniach ciągłych opadów, silnego wiatru, przejmującego chłodu i bez perspektyw na poprawę pogody dalsza wegetacja w namiocie nie miała sensu i musieliśmy się ewakuować. Ale sami tego chcieliśmy."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-20
Szczupakowy przypon – niekoniecznie stal

Wywołałem ostatnio gorącą dyskusję na jednym z portali społecznościowych. Sprawa dotyczyła wpisu, że z fluorocarbonem też można bezpiecznie polować na szczupaki. Jak można się domyślić, większość dyskutantów uznała ten pomysł za wątpliwy. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-03-19
Dniem Wędkarza jest 23 czerwca!

Od 2017 roku 19 marca nie już jest Dniem Wędkarza. Polski Związek Wędkarski obchodzi święto Wędkarstwa Polskiego w dniu 23 czerwca – Dzień Wędkarza. – tak stanowi paragraf 4 punkt 5 nowego statutu PZW uchwalonego 17 marca 2017 roku na Nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe Delegatów PZW

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-03-19
Pinokio

Miałem nadzieję, że Jurek nie zadzwoni. Jednak zadzwonił. Taki pełen entuzjazmu, radosny jak wiosenny poranek.

– Jedziemy w sobotę? – spytał prosto z mostu.

No i co mu miałem powiedzieć? Już kiedyś pisałem, co sądzę o łowieniu pstrągów w weekend. Nie pamiętacie? 

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2018-03-18
Przedboleniowy spacer

Spinningista znad wielkiej rzeki w kwietniu nie za bardzo ma co robić. Ale na pewno może przyszykować boleniowy sprzęt i wytypować dobre miejsca.

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-03-17
Kapsuła do nęcenia

Są okresy, gdy ryby potrzebują dużo konkretnego pokarmu. Zwiększanie pojemności koszyczka zanętowego nie na wiele się zda. Ryby nie jedzą wtedy zanęty, tylko przynętę. Białe robaki, kastery, cięte gnojaki – na tym skupiają się żerujące ryby. Do tego też został wymyślony window feeder.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-03-16
Trok nie gorszy od główki

"Minęły lata, odkąd trok zadomowił się najpierw na zawodniczym podwórku, a później w łowieniu rekreacyjnym. Dziś nawet nad dużymi rzekami zdarza się  spotkać więcej  spinningistów z trokiem niż z typowym zestawem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-15
Teraz można się wyłowić

"Kwiecień to dla mnie najpiękniejszy miesiąc roku. No bo kto z nas nie lubi wiosny, która właśnie w tym miesiącu eksploduje i przyspiesza, pokazując swoją wielką siłę tworzenia. Niektórzy moi koledzy właśnie w tym miesiącu rozpoczynają swój sezon pstrągowy."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-14
Światowy Dzień Wody – Wodopój w Katowicach

Ponad 2 miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Wpływa to na ich zdrowie, edukację i źródło utrzymania. Obchodzony co roku Światowy Dzień Wody przypomina nam, jaką wielką rolę woda odgrywa w życiu człowieka i z jakimi problemami spotykają się społeczeństwa na całym świecie.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-14
Winda na małej łódce i pontonie

Nie ma chyba łososiowca, któremu chociaż raz zestawy na windach się nie poplątały. Początki zwykle są trudne i trzeba dużo wody przepłynąć, aby się nauczyć rozstawiać zestawy automatycznie, aby pewne stałe fragmenty wędkarskiej gry weszły w nawyk."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-13
Ubojnia na targach wędkarskich!?

Ryby z akwarium stanowiącego główną ozdobę targów wędkarskich Rybomania zostały zabite w niedzielę 11 marca wieczorem na terenie targowym w Sosnowcu.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-03-12
Płocie w statystykach

Jakie przynęty są najskuteczniejsze na płocie? Gdzie najczęściej łowi się okazy tego gatunku? Czy na okazałe damy z czerwonymi płetwami lepiej zapolować wiosną czy jesienią?

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-03-11
Dargon