Aktualności

Sortuj od:
Feeder z bocznym trokiem

Feeder z koszyczkiem zanętowym lub obciążeniem wiązanym na bocznym troku to dziś nieco zapomniany sposób montażu zestawu do drgającej szczytówki. A szkoda, bo w wielu sytuacjach jest bardzo skuteczny. W dodatku poprzez możliwe modyfikacje daje się stosować w różnych warunkach przy połowie wielu gatunków ryb. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-09-14
Sparzony – trafiony

Wakacyjne upały nie nastrajały pozytywnie do wyjazdów na ryby. Temperatury przekraczające 30 stopni w dzień i nieznacznie niższe w nocy nie oddziaływały też pozytywnie na żerowanie ryb. No cóż, ale kto z nas usiedzi przez kilka wolnych weekendów w domu? 

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-09-13
Ostatnie dni koguta

"Wielu wędkarzom łowienie sandaczy na koguty kojarzy się z początkiem sezonu na mętnookie drapieżniki. Ryby przebywają wtedy w pobliżu miejsc, gdzie jeszcze niedawno odbywały tarło, i szybko przemieszczająca się przynęta wzbudza w nich agresję."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-09-12
Królestwo brzan

Królestwem brzan jest górska rzeka. Brzany bytują również w rzekach nizinnych w nurtowych miejscach z kamienistym dnem. Nie są to typowe drapieżniki, ale można je łowić przynętami spinningowymi i muchowymi z wykorzystaniem różnych technik ich podania i prowadzenia – zależnie od charakteru łowiska.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-09-11
Leszcze obserwują opadającą przynętę

„Jesienią ważne jest ustalenie miejsca połowu. W dobrze wybranym miejscu będziemy mieli wiele brań, natomiast gdy wybierzemy niewłaściwe miejsce, wyprawa będzie nieudana. Trudno określić dokładny, uniwersalny dystans na każde łowisko, ale uważam, że warto się trzymać odległości, na której najczęściej wędkarze nęcili ryby latem. (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-09-10
Sandacze poniżej 20 metra

„(…) Poczucie kończącego się lata i powoli zbliżającego się końca roku pobudza nas, wędkarzy, do poszukiwania drapieżników w głębszych partiach jezior i zbiorników zaporowych. Ciężkie łowienie dla wytrwałych. Skupmy się na drugim typie akwenów. (…)

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-09-09
Budowa w rzece

Hydrotechnicy nie należą do największych przyjaciół wędkarzy. Ich ingerencja w rzekę w dłuższej perspektywie czasu przynosi bowiem więcej szkód niż korzyści, zwłaszcza jeśli polega na kanalizacji i przegradzaniu oraz zamykaniu dla ryb tarlisk, co dalej, niestety, jest częstą praktyką. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-09-08
Jesień, czeburaszka i okonie

"Choć czeburaszka jest już na rynku kilka lat, jednak nie wszyscy jeszcze ją kojarzą. Przywędrowała do nas zza wschodniej granicy. Ten dziwny, okrągły kawałek ołowiu, a w moim przypadku częściej wolframu, odpowiednio wykorzystany, potrafi ożywić naszą przynętę."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-09-07
Wędkarski Świat 10/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 10/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-09-06
Rekordowy jaź na muchę

"9 czerwca wybrałem się na jazie. Dzień nie zapowiadał się dobrze, ponieważ wieczorem zapomniałem ustawić alarm, żeby następnego dnia rano na spokojnie zjeść i wyjść na ryby. Wstałem około 4 rano. Byłem wściekły. Postanowiłem, że nie będę jadł śniadania, biorę wędkę i szybko lecę do autobusu." 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-09-05
Karp 34,4 kg

Oto relacja Piotra Żelazowskiego, który w Łowisku Gosławice złowił olbrzymiego karpia 34,4 kg. Ryba w doskonałej kondycji wróciła do wody.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-09-04
Zawieszone w toni

"Są jeziora, na których łowienie szczupaków polega głównie na ciągłym pływaniu i wpatrywaniu się w ekran echosondy w poszukiwaniu charakterystycznego banana w toni.  Gdy już go znajdziemy, pozostaje – tak jak zawsze w naszym zajęciu – w odpowiedni sposób podać właściwą przynętę."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-09-03
Kalosze