Aktualności

Sortuj od:
Mazurska bestia

"Początek listopada, dni coraz krótsze i chłodniejsze. Kolejny dzień w pracy, a w głowie dominująca myśl, czy tej jesieni uda mi się złowić fajną rybę. Dwa dni wcześniej dotarła przesyłka z nowymi przynętami spinningowymi. Plan na krótkie popołudnie nie może być inny – czeka mnie szybki wypad nad jeziorko."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-01
Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych i fantastycznego wiosennego nastroju, a także serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz abyście znaleźli kilka chwil, aby wybrać się nad wodę życzy Wam redakcja WŚ!

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-31
Kastery, proca i odległościówka

Lee Kerry, angielski mistrz spławika, twierdzi, że do łowienia ryb są nam potrzebne tylko kastery i odległościówka.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-03-30
Okonie na spławik

Niewielu wędkarzy łowi okonie na spławik. Oczywiście mam na myśli łowienie na przynęty inne niż żywiec. Trudno się dziwić, bo są lepsze metody na te ryby, szczególnie na większe sztuki. Nieraz jednak warto sięgnąć po spławikówkę.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-03-29
Gram woblerem i twisterem

Pamiętam jak dziś swoje pierwsze jazie z Wisłoka złowione wiosną na błystki obrotowe typu Aglia i Comet. Mimo że od tego czasu upłynęła ponad dekada, pieszym wędrówkom z delikatnym spinningiem brzegiem zakrzaczonej rzeczki nadal towarzyszą wielkie emocje i podobna, dziecięca fascynacja. W temacie wiosennego jaziowania dobrze czuje się mój dzisiejszy gość – Paweł Gajowiak, który postanowił przedstawić Czytelnikom WS swój przepis na złociste jazie w kwietniu.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2018-03-28
Wygonin – bajkowe jezioro

"Wygonin, polodowcowe jezioro otoczone starym iglastym lasem, jest położone w północnej części Borów Tucholskich, na południe od miejscowości Stara Kiszewa, na obszarze chronionego krajobrazu Borów Tucholskich."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-27
Bolenie na talerze!

Brak okresu ochronnego, limit 5 sztuk na wrocławskiej Odrze i brak limitu bolenia na Mietkowie – taki żarcik zafundowali wędkarzom działacze ZO Wrocław. Zapewne przyświecały im szczytne cele realizacji gospodarki wędkarskiej, tyle że moim zdaniem jest to namawianie do przestępstwa, czyli do łowienia na tarliskach i zimowiskach. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-03-26
Nasza petycja „Stop Sieciom w PZW” zaczęła działać!

Nowy prezes ZG PZW Teodor Rudnik spełnia kolejne obietnice zadeklarowane w wywiadzie opublikowanym w numerze 1/2018 „Wędkarskiego Świata”. 24 marca na posiedzeniu Zarządu Głównego PZW przedstawił wniosek o wyłączenie z komercyjnych odłowów rybackich jezior Orzysz (1070 ha, maks. 36 m) i Roś (1880 ha, maks. 32 m), będących jeszcze nie tak dawno doskonałymi łowiskami wędkarskimi potężnych szczupaków, okoni, boleni i dużych ryb karpiowatych. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-03-25
Wkrętarka akumulatorowa

Niezbędny osprzęt czy niepotrzebny gadżet? Ponad 10 lat temu można się było nad tym zastanawiać. W dzisiejszych czasach wkrętarka jest na wyposażeniu prawie każdego spławikowca startującego w zawodach. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-03-24
Jak łowią mistrzowie?

Sylwester Dawidziuk, Dębe Wielkie, spławikowy wicemistrz Polski 2012

Po zimie prawie każdy wędkarz jest spragniony łowienia. Ja także co roku nie mogę doczekać się wyjścia na niezamarzniętą wodę.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-23
Graff zarybia Polskie rzeki

Akcja "Graff Eko projekt" prowadzona przez znanego producenta odzieży dla wędkarzy i myśliwych, polega na tym, że klienci kupujący T-shirty z logo firmy wspomagają zarybianie polskich rzek rybami prądolubnymi. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-22
Trocie z Sanu

W Sanie poniżej zapory w Myczkowcach coraz częściej łowione są duże, srebrzyste salmonidy z czarnymi cętkami, nierzadko iksowatymi. To diabły nie ryby – nawet w wodzie o temperaturze bliskiej zera aktywnie żerują, ostro atakują przynętę i walczą na wędce jak… srebrne trocie. Ale skąd trocie w Sanie?

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-03-21
Dargon