Aktualności

Sortuj od:
Moczyć czy panierować?

Gdy popijałem popołudniową kawę, zadzwonił telefon. W słuchawce znajomy głos. Niedawno poznany, świeżo upieczony karpiarz podczas miłej rozmowy zapytał mnie o sposoby dopalania przynęt albo zanęt.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-04-11
Po drugiej stronie Ziemi

"O takich miejscach mówię: „tu naprawdę pachnie życiem”. Gdzie brak możliwości bycia  „online” nie ma najmniejszego znaczenia. Posłuchajcie, proszę, opowieści o wędkarskiej wyprawie na Madagaskar. Do krainy dziwów. Być może zainspiruje Was ona do odbycia podróży w jedno z podobnych, ostatnich dzikich miejsc. Na wielkiej mapie świata zostało ich już tylko kilka…"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-10
Trolling on line

Minionej jesieni miałem okazję przetestować technikę trollingową, którą od nazwiska mojego przewodnika nazwałem „metodą rybacką”. Jacek Rybacki stosuje ją z powodzeniem jesienią na głębokich plosach Jeziora Powidzkiego. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-04-09
Weekend na łowisku Kamień koło Siedlec

Weekend spędziłem na łowisku Kamień koło Siedlec. Jest to wyrobisko pożwirowe, które zostało przystosowane do potrzeb wędkarzy i obficie zarybione leszczami, płociami, linami, jaziami, karasiami i oczywiście karpiami.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-04-09
Czy wypuszczanie dorszy ma sens?

Czy wypuszczanie ryb złowionych na dużych głębokościach ma jakiś sens? Czy ryby, tak jak ludzie, nie powinny przechodzić dekompresji wynurzając się? 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-04-08
Majówka na płyciźnie

(…) Pierwsze dni maja to dla mnie czas najbardziej finezyjnego i delikatnego łowienia. Rybą początku maja jest płoć. Ponieważ szukam płoci bezpośrednio przy brzegu, więc podstawową metodą jest bat z pełnym zestawem. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-04-07
Zimny maj

(…) Majówka to chyba najtrudniejszy czas dla drapieżników, ale także nie lada wyzwanie dla spinningistów. Tym bardziej że zmieniający się klimat niemal gwarantuje nam towarzyszące majówce ochłodzenie. Szczerze mówiąc rozpoczęcie sezonu kojarzy mi się bardziej z jesiennym kombinezonem niż krótkim rękawkiem, choć oczywiście mam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. (…)

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-04-06
Nie strać okazji! Pomóż Mirkowi wygrać!

Wędkarstwo dla pasjonatów jest jak walka – długie przygotowania, dobranie sprzętu, namierzenie celu, a potem szybka akcja, która dla wybranych kończy się sukcesem. Walka z rakiem jest jednak o wiele trudniejsza. Mirek ze Świnoujścia wie o tym od 2007. To wtedy usłyszał diagnozę - niedrobnokomórkowy rak płuc. Ale dla Mirka rak to nie wyrok - to choroba, na którą chorują miliony.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-05
Wędkarski Świat 5/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 5/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-04-05
Wiosenny streamer

Nazwa streamer oznacza chorągiew, bo lekka mucha przytrzymana w prądzie faluje jak sztandar. Jeśli do tego jest wykonana z miękkiej sierści lub puchu i poprowadzimy ją skokami, to w swojej pracy jest podobna do przynęt spinningowych miękkich, np. twistera lub rippera. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-04-04
Surfcasting zamiast kompa

"Żyjemy w czasach, gdy Internet towarzyszy nam każdego dnia, a dzieci i młodzież potrafią przesiadywać przed komputerem i smartfonem wiele godzin. Potrzebne jest naprawdę bardzo dobre wyzwanie, aby odciągnąć ich od komputerów."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-03
Metry i centymetry w wędkarstwie

Tym razem o długości i odległości w wędkarstwie z prawnego punktu widzenia.

W WŚ 4/2018 na stronie 76 znajdziecie odpowiedź na dwa bardzo ważne pytania:

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-04-02
rapala pike program