Aktualności

Sortuj od:
Zgłoś REKORD przez internet!

Dzięki formularzowi on-line zgłoszenie rekordu  jest jeszcze prostsze i zajmuje mniej czasu! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-03-10
Puchar dla Wędkarskiego Świata

Puchar dla Wędkarskiego Świata za  za „długoletnią pomoc i zaangażowanie w promocji targów Połowy i Łowy”.

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-03-09
Ryby gniją w sieciach rybaków z PZW!

Ryby gniją w sieciach rybaków z PZW!
Jak twierdzą mazurscy wędkarze, sieci rybaków z ZG PZW stoją na jeziorze Orzysz nieprzerwanie od wczesnej wiosny… zeszłego roku. Rybacy nie zdjęli ich ich nawet na czas zalegania pokrywy lodowej – zamiast tego postawili żółtą tabliczkę z napisem „Obiekt monitorowany”.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-03-08
Pozdrowienia od Marka

Dzisiejsze 114 - wziął późno więc trochę nam się przeciągnął powrót do Helu. Było rześko ale fajnie, zwłaszcza poza zasięgiem telefonu. Pozdrawiam łososiowców.

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-03-06
Bitwa morska z PZW!

Bitwa morska z PZW!
W publikacji na stronie internetowej ZG PZW pt. „Manipulowanie informacją” Rzecznik Prasowy ZG PZW Andrzej Zieliński oraz Dyrektor Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa Tomasz Nawrocki kwestionują ogólnikowo tezy artykułu Marka Szymańskiego „Bitwa morska z PZW ( WŚ 3/2015, str. 6).

Oto poparta faktami odpowiedź naszego autora:

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-03-05
Marszałek zezwolił na zabicie 3 ton szczupaków w okresie ochronnym!

W warunkach naszych jezior milion sztuk wylęgu szczupaka to efekt naturalnego tarła 200-300 kg szczupaków. Aby w sztucznej hodowli uzyskać taką liczbę wylęgu, rybacy wynajęci przez ZG PZW zażądali zezwolenia na odłów aż 3 ton tarlaków szczupaków z jezior Nidzkie, Roś i Orzysz. I ostatnio uzyskali takie zezwolenie od marszałka województwa warmińsko-mazurskiego – mimo sprzeciwu lokalnych samorządowców. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-02-20
Rybacy pod ochroną!?

Mazurscy rybacy nie muszą się obawiać kontroli Państwowej Straży Rybackiej, ponieważ… fundują kontrolerom PSR prywatne etaty. Potwierdza to raport Najwyższej Izby Kontroli z 2014 r., w którym czytamy: „(…) NIK zwraca uwagę, że zatrudnianie strażników rybackich przez podmioty uprawnione do rybactwa, które w myśl art. 23 pkt 9 ustawy o rybactwie śródlądowym podlegają kontroli PSR w Olsztynie, może wywołać podejrzenie o stronniczość i interesowność. Rozwiązanie to stoi też w sprzeczności z obowiązkami urzędników państwowych (…)” 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-02-18
Ryby z Mazur na przemiał!?

Eksploatujące ponad 21 tysięcy hektarów mazurskich jezior Gospodarstwo Rybackie Zarządu Głównego PZW zatrudniało na umowę–zlecenie miejscowych rybaków i płaciło im po 30 groszy za kilogram ryb z przeznaczeniem na… paszę dla hodowlanych pstrągów. Skupowało od nich także ikrę z odławianych na tarliskach szczupaków i sandaczy. Teraz wiadomo, dlaczego odłowami sieciowymi często rządzi reguła „co większe niż wesz, to do wora bierz”. Czy kogokolwiek może dziwić fakt, że tysiące wędkarzy już podpisały petycję STOP SIECIOM w PZW? Czy Wy też ją podpisaliście? 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-02-15
PZW prowadzi smażalnię i sklep rybny nad Zalewem Zegrzyńskim

Prezes Mazowieckiego Okręgu PZW (a od ponad roku także wiceprezes ZG PZW) jest jednocześnie członkiem zarządu Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Zegrzyński”. Nieprzypadkowo więc władze Mazowieckiego Okręgu prowadzą sklep rybny i restaurację w Wierzbicy nad Zalewem Zegrzyńskim. Czy myślicie, że daniem głównym są tam „krąpiki, płotki i karłowate leszcze z odłowów selekcyjnych”?

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-02-13
Samorządy nie chcą sieci PZW!

Burmistrza Białej Piskiej wnioskuje, aby marszałek województwa warmińsko-mazurskiego nie udzielił zgody rybakom Zarządu Głównego PZW na odłów aż tony tarlaków szczupaka na wiosennych tarliskach jeziora Roś. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-02-12
STOP SIECIOM w PZW na Targach

Dziękujemy Wam za spotkanie na targach w Poznaniu!

Nasi autorzy podpisywali dla Was kalendarze, a Wy kochani petycję STOP SIECIOM W PZW - dziękujemy za Wasze poparcie!

Targi się skończyły, ale nasza akcja trwa, kto jeszcze nie podpisał petycji zapraszamy. Polski Związek Wędkarski (PZW) jest stowarzyszeniem osób fizycznych – wędkarzy, a nie rybaków i handlarzy ryb! Czekamy na Twoje poparcie!

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-02-09
Kalosze