Aktualności

Sortuj od:
Dobry start Polaków na Bornholmie

13 miejsce  załogi Salmon dowodzonej przez Jacka Modzelewskiego i 17 miejsce Grynio Team ze skiperem Krzysztofem Gryniewiczem, to najlepsze miejsca Polaków w największych łososiowych zawodach na Bałtyku – Trolling Bornholm Master i najlepszy wynik Polaków w historii imprezy. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-04-29
Petycja STOP SIECIOM w PZW złożona!

Prezes ZG PZW zakazał fotografowania i filmowania.

28 kwietnia o godz. 11 stawiłem się wraz z Adamem Niemcem w siedzibie Zarządu Głównego PZW przy ul. Twardej 42 w Warszawie, aby złożyć petycję STOP SIECIOM w PZW wraz z głosami Waszego poparcia, których naliczyliśmy aż (tylko?) 8188. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-04-28
Jutro o godzinie 11.00 złożymy petycję STOP SIECIOM w PZW!

Sekretariat Zarządu Głównego PZW potwierdził, że  28 kwietnia o godz. 11.00 (czyli już jutro!) Prezes ZG PZW Dionizy Ziemiecki spotka się w siedzibie ZG PZW przy ul. Twardej 42 w Warszawie z redaktorami Wędkarskiego Świata, którzy złożą na jego ręce petycję STOP SIECIOM w PZW wraz ze wszystkimi Waszymi podpisami. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-04-27
Karpie w Ossowie

Byłem ostatnio na karpiach w Ossowie. Pogoda była typowo "wędkarska". Wiał lekki wiaterek i padał deszcz. Łowiłem na metodę z mini kuleczkami i pelletem na włosie. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-27
Sandaczowe przebudzenie!

Tak mogę to nazwać. Podczas mojej ostatniej wyprawy do Włoch złowiłem przypadkowo sandacza.

Właśnie dobrze czytacie „przypadkowo”, gdyż trollowałem za sumem i całkowicie nie brałem tego gatunku pod uwagę. 

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2015-04-26
Sezon pstrągowy w pełni!

Na Sanie koło Zwierzynia głowacice i lipienie już kończą tarło, ale nie wolno ich łowić aż do końca maja. Za to pstrągi potokowe biorą coraz lepiej, choć woda w rzece jest jeszcze bardzo zimna.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-04-26
Marek o łososiach w Bałtyku

Marek był gościem dnia w programie na antenie Norda FM i Twojej Telewizji Morskiej.  Opowiadał o I Łososiowych Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Helu oraz o rozwoju wędkarstwa morskiego.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-04-25
Właśnie wróciłem znad czeskiej Wełtawy

Rozpoczęcie sezonu pstrągowego w Czechach zawsze kojarzy mi się z wędkarskim spełnieniem. Stanie po pas w rwącej rzece, w dolinie otaczanej przez wzgórza i lasy południowych Czech oraz waleczne ryby, które agresywnie atakują przynęty i wyskakują widowiskowo podczas holu to tylko niektóre argumenty, które co roku przyciągają mnie nad Wełtawę. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2015-04-23
Wyławianie sieci widm z morza

Rusza największy na świecie projekt oczyszczania morza z sieci widm, który jest realizowany przez Kołobrzeską Grupę Producentów Ryb we współpracy z organizacją ekologiczną WWF Polska. Kilkadziesiąt kutrów i ekipa nurków, od maja do sierpnia tego roku wyłowią do 350 ton sieci z Bałtyku. W ten sposób z morza znikną odpady niebezpieczne dla ryb, ptaków i ssaków morskich.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-22
Kłusownicy?

Nasz Czytelnik przysłał nam taki oto wiosenny obrazek. Ciekawe, czy to robota kłusownika z siecią, czy z wędką?

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-16
Na szczupaki w marcu?!

Tak, to możliwe! W tym roku rozpocząłem szczupakowy sezon wraz z Piotrem Piotrowskim już w marcu. Ale nie obawiajcie się – nie kłusowałem. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-04-14
Zarybienie jeziora Dadaj

Mamy dla Was info od Stowarzyszenia "Nasz Dadaj" 

"Rozpoczęliśmy zarybianie Dadaju szczupakiem. Do wody trafiło już ponad 200 kg. A to dopiero początek."

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-10
Kalosze