Aktualności

Sortuj od:
Adam był na rybach w Ossowie

Dziś wędkowałem w Ossowie.  Pogoda była przyjemna, ryby się spławiały.  A wynik to 51 karpi i 16 leszczy. Największa ryba to karp 90 – tka o wadze ponad 11 kg. To był niesamowity dzień!

Pozdrawiam 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-22
Uwaga! Już w ten weekend bawimy się z MEPPS’em!

Przygotowaliśmy dla Was konkursy z nagrodami! Czekają czapeczki i zestawy błystek. Obserwujcie nas uważnie na portalu i na Facebooku! 

Kto ma ochotę wejść do zabawy? Wystarczy polubić profil Facebook’owy MEPPS’a oraz udostępnić ten post na swojej tablicy.  Następnie już tylko odpowiadać na pytania i zdobywać nagrody. Pytanie finałowe znajdziecie na naszej tablicy w niedzielę o godzinie 20, a dotyczyć będzie tekstu Rajmunda Litwińskiego ze strony 61 WŚ 6/2015 „Dobrze prowadzić MEPPS-y”

Zapraszamy do zabawy! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-21
Rekord świata - karp 48 kg!

Kochani, powołując się na stronę na FB łowiska Euro-Aqua (na stronie internetowej tego łowiska jeszcze nie znaleźliśmy informacji).

Jak czytamy w poście z 18 maja 2015, olbrzymiego karpia złowił czeski karpiarz Tomáš Krist, a karp ważył dokładnie 105,821 Lbs (funtów), czyli 48,042 kg.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-19
Mistrzostwa Polski Lekarzy

16 maja odbyły się na Wiśle koło Ustronia XIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wędkarstwie Muchowym i Spinningowym. Mimo niskiej wody i pełnego słońca pstrągi brały muszkarzom masowo, ale głównie małe potokowce, ledwowymiarowe, natomiast spinningiści robili punkty okonkami, klenikami i pojedynczymi pstrągami, choć w obu kategoriach zgłoszono do punktacji pojedyncze duże ryby. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-18
Komu to przeszkadzało?

Poniżej list od czytelniczki. Jeżeli znacie to miejsce i wiecie dlaczego jest zamknięte napiszcie, czekamy na Wasze komentarze.

"Tak tu było pięknie cisza i spokój, bez motorówek i ślizgaczy. Zaledwie 50 km od Warszawy, przepiękna malownicza okolica na prawym brzegu Narwi, poniżej zapory w Dębe. Możliwość dojazdu pociągiem do Pomiechówka. Rzeka bardzo czysta i można było złowić wiele gatunków ryb takich jak: sum, sandacz, szczupak, okoń, boleń, leszcz, płoć itd... "

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-17
Duże wycieczkowce wciąż spuszczają ścieki do Bałtyku

"Większość dużych statków wycieczkowych  nie zamierza zaprzestać zrzutu ścieków bezpośrednio do Morza Bałtyckiego - alarmuje międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF. W rezultacie nieczystości z toalet, łazienek i kuchni zlokalizowanych na pokładach tych jednostek będą wciąż trafiać do Bałtyku."

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-16
Nagroda za Tosię

"Tosia waży 33 kg i ma charakterystyczne potrójne wygryzienie na płetwie grzbietowej. Pewnie to pamiątka z lat jej młodości. Pierwsza osoba, która ją złowi, otrzyma od właścicieli łowiska 100 euro oraz trzydniowy darmowy pobyt do wykorzystania w dowolnym terminie. Właściciele zapowiadają niebawem kolejne zarybienie jeszcze większym okazem, ale to na razie tajemnica…"

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-15
Plama oleju na Wiśle

Substancja ropopochodna wyciekła do rzeki Wisły w rejonie Oświęcimia. Zdaniem strażaków zanieczyszczenia rozciągają się na długości kilku kilometrów. Ratownicy ustawiają zapory, m.in. w miejscu, gdzie substancja prawdopodobnie dostała się do rzeki.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-14
Sandacz Turawy 2015 odwołany!

Na stronie PZW znajdziecie takie oświadczenie: 

„Okręgowy Kapitanat Sportowy przy ZO PZW w Opolu informuje, że w związku z decyzją Prezydium ZO wyrażoną Uchwałą nr 50 z dnia 11.05.2015 r. odstępuje od organizacji ogólnopolskich zawodów z cyklu Grand Prix Polski w wędkarstwie spinningowym "Sandacz Turawy".

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-13
Szczupak 103 cm - na początek sezonu!

Pierwszy raz odwiedziłem zalew w Mikorowie 1 maja wraz z Mateuszem. Złowiliśmy tam około 40 sztuk szczupaków. Taki stan rzeczy zadziałał na mnie jak magnes, więc 6 maja odwiedziłem to miejsce jeszcze raz.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-12
VI Memoriał Jerzego Turka

O godz. 8.00 na łowisku w Ossowie uroczyście rozpoczęto zawody, poświęcone pamięci znanego i lubianego aktora Jerzego Turka. Kilka słów wspomnień o koledze powiedział Andrzej Grabarczyk.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-11
Rekord Polski Łososia – 128 cm!

Wczorajsze doniesienia potwierdziły się. Waldemar Kotecki i Piotr Tyma z Bydgoszczy – armatorzy łodzi Segull 9 maja spotkali się na zatoce Gdańskiej z wielką rybą. Hol trwał 50 minut, a gdy ryba była przy łodzi weszła pod silnik i została uderzona śrubą, co widać na zdjęciach. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-05-10
Kalosze