Aktualności

Sortuj od:
Bez komentarza - czekamy na informacje od Was!

BEZ KOMENTARZA to rubryka, którą zapełniają czytelnicy. Czekamy na materiały od Was. Zetknąłeś się z absurdami? Masz informacje, którymi warto się podzielić? W Twojej okolicy dzieją się rzeczy, które trzeba nagłośnić?

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-06
Mój przepis na śledzie

Piątek spędziłem kulinarnie - śledzie biorą na 15 - 20 metrach i stoją blisko dna. A jaki jest mój przepis na śledzie?

 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-06-05
Szczupaki z Powidza

Szczupak Cup Hotel Moran. 

W miniony weekend szczupakowcy spotkali się na w Hotelu Moran nad Jeziorem Powidzkim, walcząc o silnik Torqueedo ufundowany przez firmę Pro Fishing And Sport będący nagrodą główną zawodów Szczupak Cup - hotel.

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-06-04
Adam tradycyjnie - karpiowo

Cześć, dzisiaj znowu polowałem na karpie. Łowienie utrudniał porywisty wiatr. Dużo karpi złowiłem na metodę, w tym jednego około 5 kg. Najskuteczniejszy był truskawkowy popup 10 mm.

Pozdrawiam, 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-06-03
Filmy Wędkarskiego Świata

Oko kamery Wędkarskiego Świata pojawia się niespodziewanie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, towarzyszy redaktorom i współpracownikom WŚ podczas wędkowania w Polsce, a czasem za granicą, podgląda wędkarzy, ciekawy sprzęt i przynęty, a nawet zerka pod wodę.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-02
Inwazja babek

Zmiany klimatu i transport przyczyniły się do rozprzestrzenienia się wielu nowych gatunków, często wywierających niekorzystny wpływ na rodzimą faunę i florę. Babka bycza jeszcze 20 lat temu była rybą nieznaną w naszym morzu, dziś opanowała prawie cały Bałtyk.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-31
Karp 13,6 kg na tyczkę!

Udany początek weekendu. W piątek polowałem na duże karpie przy brzegu z tyczką. Największy miał ponad 90 cm i ważył 13,6 kg. Ryba po zacięciu w ciągu kilku sekund odpłynęła bardzo daleko i wyciągnęła cały amortyzator z wędki. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-30
Skręcona żyłka?

Wykonujemy kilkanaście rzutów nowiutką żyłką i nagle się okazuje, że na szpuli kołowrotka sterczy pętla, na dwudziestym metrze znajdujemy małe gniazdo, a linka jak żywa sama zwija się w warkoczyki. W czym tkwi błąd? Żyłka kiepska, kołowrotek do kitu czy wędkarz zawinił?

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-29
Gdzie na halibuty i zębacze?

VANNOYA, to niezwykle urokliwa wyspa, położona ok. 90 km od Tromso, ma coś, co sprawia, że wędkarz czuje się szczęśliwy. Jest tu pięknie, biorą wielkie ryby, a dobremu wypoczynkowi sprzyja świetna infrastruktura wędkarska.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-28
Szatkownica troci na Parsęcie!

Jak podaje Głos Koszaliński, nowa turbina elektrowni na Parsęcie w Rościnie tnie spływające smolty troci na kawałki. Problemem jest podobno siatka o zbyt dużych oczkach na wlocie do turbin, jednak wiadomo, że każda tego typu elektrownia  zabija i rani ryby. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-27
Trwa dramat na jeziorach Zarządu Głównego PZW

Na jeziorze Orzysz, przy połączeniu z jeziorem Wierzbińskim, na plaży miejskiej, stoją non stop rybackie sieci. W ostatnią sobotę odbyły się tam zawody wędkarskie. Woda opadła o parę centymetrów  i powypływały na wierzch sieci ze śmierdzącymi niewymiarowymi szczupakami i innymi rybami. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-26
Beloniowo-belonowy weekend Marka

Weekend udał się średnio - belon było za dużo, a boleni za mało.

Najlepsza na belonki okazała się błystka Ukla Jaxona.  Boleń wziął na potwora Szymona.

Pozdrowienia z Władka i dolnej Wisły. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-05-24
Kalosze