Aktualności

Sortuj od:
Nienormalny świat

"Lato dało popalić, prawda? Dzień po dniu powyżej trzydziestu stopni. I noce z temperaturą dwadzieścia kilka. Nie jestem entuzjastą wędkowania w tropikach. Było tak gorąco, że niektórym topiły się główki dżigowe. Kilku kolegów twierdzi, że od temperatur wygięły im się wahadłówki. Ponoć sztuczne muszki specjalnie tonęły, by się trochę ochłodzić."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-19
„Oranżadki”, czyli trochę pomarańczowego koloru na październik

""Oranżadki” to grupa nimf, które wywodzą się z łownego, czeskiego wzoru „Oranžová Larva”. Zróbmy dziś razem kilka takich much."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-18
Trzecie oko wędkarza

"Zaprezentowana po raz pierwszy na targach Efttex 2014 w Brukseli kamera Water Wolf od razu wzbudziła spore zainteresowanie. Małe, poręczne urządzenie z możliwością rejestrowania podwodnego obrazu to nasze trzecie oko, które może obserwować przynętę pod powierzchnią wody. A to z kolei może być dla spinningisty kopalnią wiedzy. Od roku nie ruszam się na wodę bez kamery, a najczęściej wykorzystuję ją do filmowania przynęt trollingowych w akcji."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-17
Wakacje karpiarza na śląskiej zaporówce

"Kilkanaście dni minionego lata spędziłem na jednym z dużych zbiorników na Śląsku. Nie była to łatwa zasiadka. Łowisko pełne zaczepów i silny wiatr wiejący z niechcianej strony wymusiły dwukrotną zmianę nęconego stanowiska, co w wypadku karpi jest tyleż pracochłonne, co kosztowne. Ale dzięki takim zdecydowanym ruchom rzutem na taśmę dobrałem się do skarbów mojej zaporówki."

 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-16
Więcej miejsca dla Odry!

"Na Dolnym Śląsku, nad Odrą właśnie częściowo rozkopywany jest wał przeciwpowodziowy. I to w ramach ochrony przed powodzią ! Jak to możliwe?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-14
Trwa głosowanie na Rzekę Roku 2015

11 kandydatek i tylko jeden tytuł! Która z rzek zwycięży w tegorocznym plebiscycie Klubu Gaja? Mała Wisła wraz ze swymi starorzeczami, a może Bystrzyca, Wel lub Złotna? Wszystko w Waszych rękach! 1 września rozpoczęło się głosowanie na Rzekę Roku 2015!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-13
Zajrzyjcie do wstępniaka WŚ 10/2015

Temat suszy i jej skutków zdominował tegoroczne lato i wywołał falę komentarzy. Wiele osób obawia się, co będzie z rybami. (...) Susza rzeczywiście zagraża rybom, ale głownie w wodach sztucznych i sztucznie zmienionych przez człowieka. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-12
Brzany na topie …

W tym sezonie dostajemy od Was więcej fotek z brzanami niż zazwyczaj.

To zdjęcie przysłał Mariusz: „Hej widzę, że połowy brzan na topie, więc też się pochwalę. Brzana 69 cm z wiślanej rafy na wobler rapala tail dancer 5cm,  kij do 20g i plecionka 0,12.  Złowiona w ostatni dzień wakacji. Pozdrawiam, Mariusz”  

Piękne zakończenie wakacji. Dziękujemy za zdjęcie. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-07
Zapraszamy na konkurs WATER WOLF i SAVAGE GEAR!

Nagrody czekają na aktywnych!

Od dziś zaczynamy zabawę z firmą SPORT-FISH, dystrybutorem WATER WOLF i SAVAGE GEAR. Będziemy rozmawiać o kamerach podwodnych i przynętach. Jak zwykle nagradzamy za komentarze. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-06
Gmina Pisz chce przejąć jezioro

Samorząd miejski w Piszu chce przejąć jezioro Roś.

Ich zdaniem Zakład Rybacki prowadzi rabunkową gospodarkę i chcą, by zaprzestał odłowów. W tej sprawie przygotowali pismo do pani premier, pod którym zbierane są podpisy.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-04
Trocie za trzy punkty

"Złowienie troci w końcu lata wprawia mnie w dobry nastrój na wiele dni. Bez zastanowienia więc wykorzystuję każdą nadarzającą się okazję przybliżającą do kolejnego sukcesu. Sierpniowa i wrześniowa troć, zanim wrzesień zacznie przypominać październik to nieczęsty przeciwnik. Każda ryba jest poprzedzona okresem postu, a między kolejnymi braniami są dłuższe przerwy. Dzieje się tak za sprawą zjawisk w przyrodzie niesprzyjających sukcesom. Aby te przerwy były jak najkrótsze, potrzebna jest odpowiednia taktyka."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-03
Szczupaki z psem

"Andrzej łowi z psami – typowymi side planerami mocowanymi na zestawie, stosowanymi w łososiowym trollingu. Szczupaki w wodach z dużą presją z czasem zaczynają unikać wabiącego kilwatera i z mniejszą podejrzliwością podchodzą do przynęty prowadzonej daleko od łodzi. Pies wieszany jest w odległości  ok. 40 m od przynęty. Piszę „około”, gdyż Andrzej stosuje kołowrotek o stałej szpuli i nie mierzy żyłki podczas wypuszczania, lecz po prostu wiesza psa po długim rzucie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-02
Kalosze