Aktualności

Sortuj od:
Brzany na topie …

W tym sezonie dostajemy od Was więcej fotek z brzanami niż zazwyczaj.

To zdjęcie przysłał Mariusz: „Hej widzę, że połowy brzan na topie, więc też się pochwalę. Brzana 69 cm z wiślanej rafy na wobler rapala tail dancer 5cm,  kij do 20g i plecionka 0,12.  Złowiona w ostatni dzień wakacji. Pozdrawiam, Mariusz”  

Piękne zakończenie wakacji. Dziękujemy za zdjęcie. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-07
Zapraszamy na konkurs WATER WOLF i SAVAGE GEAR!

Nagrody czekają na aktywnych!

Od dziś zaczynamy zabawę z firmą SPORT-FISH, dystrybutorem WATER WOLF i SAVAGE GEAR. Będziemy rozmawiać o kamerach podwodnych i przynętach. Jak zwykle nagradzamy za komentarze. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-06
Gmina Pisz chce przejąć jezioro

Samorząd miejski w Piszu chce przejąć jezioro Roś.

Ich zdaniem Zakład Rybacki prowadzi rabunkową gospodarkę i chcą, by zaprzestał odłowów. W tej sprawie przygotowali pismo do pani premier, pod którym zbierane są podpisy.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-04
Trocie za trzy punkty

"Złowienie troci w końcu lata wprawia mnie w dobry nastrój na wiele dni. Bez zastanowienia więc wykorzystuję każdą nadarzającą się okazję przybliżającą do kolejnego sukcesu. Sierpniowa i wrześniowa troć, zanim wrzesień zacznie przypominać październik to nieczęsty przeciwnik. Każda ryba jest poprzedzona okresem postu, a między kolejnymi braniami są dłuższe przerwy. Dzieje się tak za sprawą zjawisk w przyrodzie niesprzyjających sukcesom. Aby te przerwy były jak najkrótsze, potrzebna jest odpowiednia taktyka."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-03
Szczupaki z psem

"Andrzej łowi z psami – typowymi side planerami mocowanymi na zestawie, stosowanymi w łososiowym trollingu. Szczupaki w wodach z dużą presją z czasem zaczynają unikać wabiącego kilwatera i z mniejszą podejrzliwością podchodzą do przynęty prowadzonej daleko od łodzi. Pies wieszany jest w odległości  ok. 40 m od przynęty. Piszę „około”, gdyż Andrzej stosuje kołowrotek o stałej szpuli i nie mierzy żyłki podczas wypuszczania, lecz po prostu wiesza psa po długim rzucie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-02
Spinningowe zanęty

"Wędkarz łowiący na spławik lub na grunt siedzi w jednym miejscu, więc zwykle ryby nęci zanętą o wybranym smaku i zapachu, aby podpłynęły w zasięg jego wędki. Spinningista chodzi lub pływa po łowisku i sam szuka stanowisk ryb, dlatego nie musi ich wabić do swojego stanowiska. A jednak podczas spinningowania też czasem warto zastosować „nęcenie” zapachem lub smakiem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-01
Reinkarnacja

To Marek mnie namówił. Początkowo nie chciałem jechać, bo po co? Znałem to łowisko lepiej niż PIN do swojej karty. Znałem przez lata, długie lata. Ale od siedmiu lat przestałem tam zaglądać. Bo po co? O, tak z piętnaście lat temu, to jechałbym o każdej porze roku i każdej porze dnia.

Autor: dodano: 2015-08-31
Holdery – bagażniki na wędki

Często podczas wędkowania dochodzimy do wniosku, że obraliśmy niewłaściwe miejsce. Czasami chcielibyśmy powędkować w kilku różnych miejscach. Wiąże się to jednak z pewną niedogodnością, czyli składaniem i rozkładaniem wędek. Całkowite ich rozmontowanie i ponowne złożenie zajmuje trochę czasu, a przewóz w bagażniku tylko złożonych, nierozbrojonych wędek skutkuje zwykle ich całkowitym splątaniem. Znakomitym rozwiązaniem jest przewożenie ich w całości na masce i dachu samochodu w specjalnie do tego skonstruowanych uchwytach.

Na stronie 43 WŚ 9/2015 znajdziecie mój tekst o tym jak wybrać właściwy holder. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2015-08-30
NIE dla sieci, TAK dla wędkarstwa!

Burmistrz Pisza walczy z sieciami! Ogłosił apel „NIE dla odłowów rybackich na jeziorze Roś, TAK dla wędkarstwa i turystyki” skierowany do premier Ewy Kopacz. Przez kilkanaście dni apel podpisało ponad 3 tysiące mieszkańców powiatu piskiego i turystów. Podpisy są nadal zbierane i przybywa ich w szybkim tempie. W dokumencie czytamy m.in.:

„(…) Nasz apel jest głosem ludzi PRZERAŻONYCH sytuacją jeziora Roś. (…) Nie będzie rozwoju turystyki bez wędkarstwa."

 
Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-08-28
Pan Stasio

21 sierpnia odszedł Stanisław Wolicki, wielki pasjonat wędkarstwa i znany działacz PZW. Żył 72 lata. Przez prawie 20 lat był prezesem koła nr 2 Warszawa Żoliborz, jednak najcieplej będzie wspominany jako wspaniały wychowawca dzieci i młodzieży. Od bardzo wielu lat prowadził szkółki wędkarskie i organizował obozy dla najmłodszych. Dzieci znały i lubiły Pana Stasia, a on cierpliwie odsłaniał przed nimi tajemnice i piękno wędkarstwa. Pozostanie na zawsze w naszej życzliwej pamięci.

Pogrzeb odbędzie się 29.08 (sobota), o godz. 11.00 w miejscowości Grzegórzki k. Nidzicy.

 

Redakcja Wędkarskiego Świata

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-08-27
Parowiec z dna Bugu

Wyjątkowo suche tegoroczne lato sprawiło, że poziom wód w Bugu drastycznie się obniżył. Wodniacy i wędkarze wprawdzie narzekają na niezwykle płytką wodę, ale co dla jednych jest niedogodnością, dla innych okazało się sporą atrakcją. W pobliżu wsi Bojany opadające wody Bugu odkryły wrak starego parowca. Od tej pory każdego dnia, ten odludny do niedawna zakątek, odwiedzają dziesiątki ludzi. Niektórzy przybywają tu nawet z bardzo daleka aby obejrzeć resztki statku, który przeleżał na dnie rzeki blisko sto lat. 

Źródło: http://brok.pl/

 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-08-26
Poszli na ryby, a wyłowili ząb mamuta

"- Poszliśmy z kolegą na ryby nad Wisłę. Nagle zobaczyliśmy, że coś wystaje z wody - relacjonował Marek, który przesłał na Kontakt 24 zdjęcia niecodziennego znaleziska. Według naukowca, panowie wyłowili ząb trzonowy mamuta włochatego. Ssak wymarł w Europie kilkanaście tysięcy lat temu."

Więcej na ten temat znajdziecie TU!

Źródło: http://kontakt24.tvn24.pl

 

Nasz film o stanie Wisły znajdziecie TU! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-08-25
Dargon