Aktualności

Sortuj od:
Weekend na głębinie

Sobota miała być okoniowo szkoleniowa, bo na 20 metrach jeszcze okoni nie łowiłem, a generalnie okoni nienawidzę, bo nie lubię jak ryba wybrzydza. Nauczycielem był Konrad Wiśniewski, Szymon uczniem, ja fotografem.

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-10-27
Katastrofa ekologiczna w Warcie: Tysiące śniętych ryb

To co zastaliśmy nad wodą jest przerażające. Setki dogorywających ryb: medalowe - leszcze, amur, brzany, bolonie, klenie, płocie, szczupaki i okonie nie wspominając o drobnicy, wśród której można było spotkać różanki, co świadczyło o czystości wody - pisza na swoim FB wędkarze z WKS Spin-Ice Szamotuły. To co dopadło te biedne ryby miało działanie natychmiastowe - ryby były bez szans.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-26
Najmniejsze łowisko pstrągowe w okolicach Krakowa

Rzeczułka ma przeciętnie 1,5 m szerokości przy głębokości zaledwie… 20 cm.

Tak, to nie pomyłka. To woda dla zdeklarowanych wielbicieli pstrągów,nastawionych niekoniecznie na łowienie okazów i akceptujących, szczególnie latem, karkołomne warunki wędkowania. Długość potoczku, zanim zakończy swój bieg w zalewie Skowronek koło Alwerni, wynosi zaledwie kilka kilometrów.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-25
Zgłoś REKORD przez internet!

W każdym numerze Wędkarskiego Świata prezentujemy Rekordy Polski w Długości Ryby zgłaszane przez Juniorów.

W WŚ 11/2015 znajdziecie je na stronie 46. Znajdziecie tam również wykaz norm medalowych w tej kategorii. Wszystkie rekordy możecie zgłaszać przez Internet, korzystając z formularza on-line. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-24
Natan

Kolejna malownicza perełka karpiowa. Tak w jednym zdaniu można opisać to łowisko. Niewielki, urokliwy akwen o powierzchni 5 ha jest otoczony lasem. Spokój, ryby no i te widoki.

Autor: Robert Adamski dodano: 2015-10-23
Ulepszone buty do brodzenia

Klejone podeszwy butów do brodzenia (nakładanych na śpiochy oddychające lub neoprenowe) najczęściej odklejają się, zanim jeszcze nastąpi zużycie cholewki. Długo borykałem się z tym problemem, aż w końcu znalazłem radykalne rozwiązanie, które w dodatku polepsza przyczepność butów do różnego rodzaju podłoży. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-10-22
Gumka

Przynęty w wędkarstwie spławikowym i gruntowym przeważnie zakłada się bezpośrednio na haczyk. Niektóre jednak można zakładać w inny sposób, np. za pomocą specjalnych gumek.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-10-21
Profesorowie

"Klenie uważane są za ryby ostrożne i podejrzliwe. Prawdopodobnie ma to związek z  wolnym tempem ich wzrostu. Jak pokazują wyniki badań Eplera z lat 1999–2001 dotyczące tempa wzrostu kleni w Dunajcu, rosną one bardzo powoli w porównaniu nie tylko z rybami łososiowatymi, ale także innymi karpiowatymi." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-20
Jutro zaczyna się sezon

Na każdy trudno się doczekać, ale na sezon łososiowy szczególnie trudno. Już pod koniec września na wodę wyruszają pierwsi zwiadowcy – jedna, czasem dwie jednostki. I węszą. Gdy strzeli pierwszy łosoś, dzwonią do znajomych, przynajmniej ci, których można nazwać kolegami. Przy najbliższej dobrej pogodzie morze roi się od charakterystycznych jeży. I nieważne, czy ryb jest dużo czy mało. Gdy już się zwodują i wypłyną, będą pływać. Młody to u nas sport, więc i nowych doświadczeń z każdego roku zbiera się sporo. Pomówmy o nich zatem.  

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-10-19
Nowości od Mikado do wygrania!

Kochani dziś o godzinie 18 na FACEBOOK’u zaczynamy zabawę z MIKADO. Będziemy rozmawiać o nowych, gumach, wędkach i kołowrotkach. Do wygrania mamy dla Was aż 10 zestawów gum z czapeczką oraz kołowrotek!  

Każdego dnia nagradzamy za komentarze zestawami gum z  czapeczką, a w środę finał i dodatkowo kołowrotek do wygrania!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-18
Sierściuchy

"Różnego rodzaju muchy szczupakowe i ich futrzaści kuzyni (czyli zonkery) przez długi czas były niedostępne dla „tradycyjnych” spinningistów. Dopiero kilka ostatnich lat przyniosło wyraźną zmianę w tej materii i teraz także my możemy cieszyć się z łowienia szczupaków właśnie tymi wabikami."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-17
I Targi Rękodzieła Wędkarskiego

Ta impreza jest potrzebna i dziesiątkom dłubaczy strugających czy kręcących swoje arcydzieła, i wędkarzom, którzy mogą pogłaskać, dotknąć i zobaczyć w akcji to, co na co dzień śledzą na forach i w gazetach, a co sprawia, że łowienie zyskuje dodatkowego smaczku. I dobrze, że odbyła się w Polsce, gdyż to właśnie tutaj – wbrew, a raczej dzięki ograniczeniom, jakie po wojnie nasi wędkarze mieli w dostępie do gotowych produktów wielkich koncernów i do materiałów – rękodzieło rozwija się i trwa od lat przynajmniej kilkudziesięciu. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-10-16
Kalosze