Aktualności

Sortuj od:
Czy ktoś zatrzyma serię eko-katastrof?

Na rzece Główna trwa akcja straży pożarnej. Zostały w niej odkryte śnięte ryby. Na razie zostały pobrane próbki wody do badań.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-08
Przypadkowe miętusy ...

Często zdarza się, że nastawiamy się na sandacze, a łowimy okonie lub szczupaki.  W tym roku jednak bardziej niż kiedykolwiek na sandaczowe gumy reagowały miętusy.

Macie podobne doświadczenia? 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-07
Szczupak czy sandacz?

Każda okazja jest dobra, aby zrobić konkursik! Tym razem wybieramy mistera weekendu, kategoria „pod wodą”.  Do wygrania kalendarze. Szczegóły na naszej stronie na FB!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-06
Co pan mi może...

Coraz więcej nadchodzi do Redakcji pytań dotyczących problematyki legalności połowu ryb oraz całokształtu spraw związanych z uzyskaniem zezwolenia na wędkowanie.

Spośród ostatnio przesłanych, wybraliśmy te, które mogą zaciekawić Czytelników naszej gazety  najbardziej: 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2015-11-05
Sum 273 cm – Nowy Rekord Świata!

Miło nam poinformować, że 22.10.2015 roku na Małym Rodanie we Francji padł rekord świata! Sum mierzył 273 cm i ważył 130 kg. Oczywiście cały i zdrowy wrócił do wody! GRATULUJEMY! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-04
Macie już Wędkarski Kalendarz Rodzinny na Rok 2016?

W środku znajdziecie między innymi: kalendarium brań, wymiary ochronne, okresy ochronne, limity na wodach PZW, ryby chronione, artykuły i porady!

Kalendarz oczywiście do kupienia w punktach sprzedaży! 20 takich kalendarzy będzie także do wygrania! Bądźcie czujni!

 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-03
Skawica

Skawica jest rzeką w południowej Polsce. Na całej długości ma charakter górskiego potoku, na którym dozwoloną metodą połowu jest tylko sztuczna mucha. Źródła Skawicy znajdują się w masywie Babiej Góry, a po około 23 km w miejscowości Białka Skawica uchodzi do Skawy.

 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-02
Odszedł Tadeusz Andrzejczyk

13 października odszedł w wieku 84 lat Tadeusz Andrzejczyk, autor słynnej książki „Wędkarstwo jeziorowe”. Książka, której pierwsze wydanie ukazało się w 1972 roku, była pierwszym powojennym podręcznikiem wędkarstwa z prawdziwego zdarzenia, ponieważ stanowiła rzetelny, barwny zapis osobistych doświadczeń wędkarskich i obserwacji przyrodniczych Autora.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-11-01
9 dużych karasi

"5 maja namówiłam dziadka, abyśmy poszli nad staw na ryby. Nad woda byliśmy około 16. Na początku byłam przerażona, gdyż miejsce, w którym miałam łowić to była dziura w tataraku. Bardzo trudno było zarzucić tam zestaw. Po kilku nieudanych próbach udało mi się postawić spławik tam, gdzie sugerował dziadek. Odwróciłam się by spytać, czy dobrze, ale dziadek powiedział, abym się nie rozgadywała, tylko wyciągnęła rybę, która właśnie wzięła przynętę. Spojrzałam w kierunku spławika, ale go nie było."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-31
Jętka czyli co naśladują nasze muchy

Wychodząc nad wodę z muchówką, zwykle staramy się obserwować, jakie owady widać na wodzie, i z pudełka wybieramy podobne sztuczne muchy. Przeważnie jednak nasze obserwacje są dość pobieżne. Tylko czasami staramy się złapać jakąś latającą jętkę czy chruścika, by dokładniej przyjrzeć się  owadowi. Któregoś dnia podczas intensywnego wylotu jętek postanowiłem zmienić postępowanie i zamiast łowić, przez dwie godziny starałem się złapać w obiektywie kilka scen z życia jętek.

Autor: Adam Sikora dodano: 2015-10-30
Subskrybujesz?

Jeśli jeszcze nie zasubskrybowaliście naszego kanału na YT to zróbcie to koniecznie!

Tylko u nas zobaczycie:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-29
Wieczorowy garbus przed czterdziestką

"Polowanie na pierwszego w tym sezonie grubego okonia rozpocząłem 1 maja, tak jak wszyscy spragnieni spinningiści. Od pierwszych wyjazdów marudziłem Mateuszowi, mojemu koledze po kiju, że poluję na dużego  pasiaka. Z wypadu na wypad wyniki były coraz lepsze. Wpadł okoń 30 cm, później 32 i 33 cm, ale magicznej brązowej bariery 35 cm nie chciał przekroczyć żaden, aż do 15 lipca."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-10-28
Kalosze