Aktualności

Sortuj od:
Konkurs 20-lecia WŚ - Łódź Mindak 245 do wygrania!

Łódź Mindak 245 do wygrania w Konkursie 20-lecia WŚ, który wystartował już w tym numerze WŚ! Pozostałe nagrody (jest ich ponad 200) macie szanse wygrywać w kolejnych konkursach na naszym portalu. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-27
Nowy Rok z muchówką

Czy styczeń będzie dla nas łaskawy? A może przykryje całą Polskę śniegiem? Tak czy owak warto zaplanować na ten czas muchową eskapadę.  

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2015-12-26
„Muchołapki”

"W poprzednim numerze opisałem technikę obławiania miejsc okoniowych w różnych zbiornikach, więc czas na parę słów o sprzęcie, a konkretnie skupimy się na wędkach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-25
Wesołych Świąt!

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy Wam zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia przy wspólnym wigilijnym stole w ciepłej rodzinnej atmosferze.

Zespół Wędkarskiego Świata

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-24
Ostatni metr

"Każdy zestaw spinningowy będzie tak mocny jak jego najsłabszy element. To prawda tyleż banalna, co lekceważona przez wędkarzy. Wybierając się na łowisko, musimy być przygotowani na to, że nasz zestaw będzie poddany najcięższej próbie i wówczas nie może zawieść nawet najmniejszy element wędki. Jak zatem skomponować najważniejszy, ostatni metr naszego zestawu?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-23
San, myszy i ryby – wspomnienie lata

Mnogość gatunków ryb usatysfakcjonuje każdego wędkarza: spławikowca, spinningistę i muszkarza. To miejsce, w którym człowiek czuje się wolny. Może „dotknąć natury”. To wymarzona rzeka, aby przeżyć wiele niezapomnianych przygód, a także poznać ciekawych ludzi.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2015-12-22
Poprad – spełnione marzenia

"Rzeka Poprad, słynąca głównie z głowacic, swój początek bierze w wysokich słowackich Tatrach. W Dolinie Mięguszowieckiej na wysokości 1302 m łączą się dwa potoki: Krupa oraz Hińczowy potok. Od tego miejsca to już Poprad, który większość swoich wód toczy w Słowacji. W połowie września pojechaliśmy tam w dziesięcioosobowym składzie na kolejną edycję zawodów Trout Union Cup 2015."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-21
Prosto z Duszy - Porwanie

"Pamiętam, to było 20 lat temu. Wszystko wydarzyło się tak nagle. Żyłem w normalnym, spokojnym świecie. Świecie pełnym muzyki, radości i pokoju. Wyjechałem po południu na ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-20
Ryba przyszłości czy ekologiczna bomba?

„Amerykańskie władze uznały genetycznie zmodyfikowanego łososia za produkt zdatny do spożycia – będzie to pierwsze transgeniczne zwierzę, które trafi na sklepowe półki i stoły."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-19
Zimowe karpie

Co robić, gdy nasze łowiska na dobre skuje lód? Czekać do wiosny? A może spróbować szczęścia na ciepłych wodach? Ostateczny wybór pozostawiam Wam. Ja muszę choć raz lub dwa zagościć na tych magicznych zimowych akwenach. Łowienie w tym czasie jest wyjątkowe. Ale trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

Autor: Robert Adamski dodano: 2015-12-18
Tęczaki tańczące na gumie

„(…) W zimnych porach roku tęczaki w stawach, żwirowniach i innych tego typu zbiornikach komercyjnych żerują w powierzchniowej warstwie wody, więc można łatwo obserwować ich reakcje na różne przynęty."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-17
Gdy mróz zaszczypie w policzki

„„Pierwszy lód” – hasło, które wielu zimowych wędkarzy stawia w pełnej gotowości bojowej. Wszyscy, którzy marzą o złowieniu ładnych okoni, a nawet rekordowych okazów, powinni uważnie obserwować zimowe prognozy pogody. Gdy mróz zacznie szczypać w policzki, a wschodni wyż nasunie się na nasz piękny kraj, to znak, że niebawem zacznie się okoniowe eldorado. Oto kilka wskazówek jak je wykorzystać."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-16
Kalosze