Aktualności

Sortuj od:
Polski statek „Miętus” zatonął 9 mil na południe od miejscowości Rønne na wyspie Bornholm

"Polski kuter „Miętus”, którego armator organizuje rejsy turystyczne, zatonął na Bałtyku 9 mil (16 km) na południe od miasta i portu Rønne na Bornholmie. Przyczyną wypadku polskiego statku była kolizja z inną, kilkukrotnie większą jednostką pływającą. Duńskie służby uratowały wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie. Do Polski powrócą prawdopodobnie w poniedziałek."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-11-04
12,7 kg radości!

"Od wielu lat wędkuję na Jeziorze Dobskim, znajdującym się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Dno akwenu jest urozmaicone. Występują liczne podwodne górki, strome i łagodne spady oraz doły, w których znajdują się piękne, medalowe szczupaki."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-11-04
Nowości Mikado na 2019

Rozbudowana, różnorodna oferta Mikado na 2019 rok postała dzięki rosnącej grupie firmowych testerów oraz ścisłej współpracy z ponad 70 dostawcami z Chin, Taiwanu, Korei, Japonii i Wietnamu, 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-11-03
Lin na bata

"Od godziny 5:00 siedziałem na pomoście z jedną gruntówką i batem. Na gruncie nic się nie działo, a na bata co chwilę wyciągałem uklejki i drobne płocie. Pogoda była brzydka, było wietrznie i pochmurnie."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-11-02
Nowości Fox Rage 2018-2019

Angielska firma Fox, znana początkowo z wyśmienitych produktów dla karpiarzy i spławikowców (marka Matrix), coraz mocniej wchodzi w sektor sprzętu do łowienia drapieżników, rozbudowując ofertę swej drapieżnej marki Fox Rage i wyodrębniając z niej specjalistyczne brandy: Fox Rage Predator i Fox Rage Cat (sumy), jak również wchodząc w posiadanie znanej woblerowej firmy Salmo. Oto kilka ciekawych nowości Fox Rage na sezon 2018-2019.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-11-01
Wędkarskie teamy – konieczność czy fanaberia?

"Zmiana formuły zawodów na teamowe wywołała duże poruszenie w środowisku wędkarskim. Od momentu podjęcia rozmów na ten temat do wprowadzenia w życie minął ponad rok. Chciałbym przybliżyć Wam swoje spostrzeżenia dotyczące takiej metody łowienia w oparciu o doświadczenie własne i kolegów w Grand Prix Polski."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-31
Marek Szymański odpowiada na Wasze pytania

Na stronie 30 WŚ 11/2018 Marek Szymański odpowiada na Wasze pytania.

Pytania padły następujące:

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-30
Blisko naszego brzegu rzeki

Często wędkarze uważają, że to, co odległe, jest lepsze od tego, co mają w zasięgu ręki. Dlatego zawsze lepsze miejsca są na drugim brzegu, a większe ryby bardzo daleko od nas. Jednak dla tych, którzy stoją na drugim brzegu rzeki, to nasz brzeg jest lepszy. Może warto się zastanowić, czy najbliższe łowisko nie jest najlepszym.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-10-29
O Wendce, co łowić nie chciała

W rzece Wiśle zamieszkał potwór. Sum, jakiego wcześniej żadna rzeka nie nosiła. Zjadał dziewice, zjadał też inne niewiasty, bardziej ukierunkowane na konsumpcyjny i rozpasany styl życia.

Autor: dodano: 2018-10-28
Style rzutów Speyowych

Najogólniej są to rzuty, w których linka nie przelatuje w powietrzu, prostując się za naszymi plecami, ale lecąc pod wędką zahacza końcem o powierzchnie wody. Za plecami tworzy się pętla przypominająca literę D, którą wypychamy do przodu wykonując rzut. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-10-27
Mocniejsza dziesiątka

Po naszej publikacji poświęconej pozwoleniom wodnoprawnym na korzystanie z silników spalinowych powyżej 10 KW posypało się sporo pytań, które sprowadzają się do tego, jaką łódkę czy ponton popchnie 10-konny silnik. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-10-26
Sum 260 cm – nowy Rekord Polski zatwierdzony przez Wędkarski Świat!

Potężny sum został złowiony 18 października w Zbiorniku Rybnik przez Szymona Nowowiejskiego. 20 października łowca dokonał zgłoszenia rekordowej ryby do redakcji Wędkarskiego Świata, a Komisja Konkursu „Rekord Polski w Długości Ryby” dokonała w trybie przyspieszonym (ze względu na wyjątkowość ryby) wnikliwej analizy dostarczonych materiałów (m.in. zdjęć okazu z miarką). 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-10-25
Kalosze