Aktualności

Sortuj od:
Tajemnice zawodniczej metody żyłkowej

W poprzednich artykułach starałem się przeprowadzić Was przez klasyczne metody wędkarstwa muchowego. Opisałem obszernie metodę suchej i mokrej muchy, zahaczyliśmy o streamera. Kończąc cykl artykułów o metodach muchowych, poniekąd zmuszony jestem do opisania uważanych przezwielu za tajemniczą, metodę żyłkową.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-09-12
Aktywny feeder, czyli szukanie ryb w rzece

Ile to razy rzeka zmiatała nasze zestawy z siłą lokomotywy, powodując wędkarską frustrację? Walcząc z nurtem mamy wiele narzędzi, jednak czasami masa koszyków, których musimy użyć, daleka jest od poczucia komfortu. Większość wędkarzy kojarzy szeroko rozumiane wędkarstwo feederowe z leniwym oczekiwaniem na przygięcie szczytówki. Takie podejście do tematu ma swój urok, jednak feederem można łowić nad wyraz aktywnie i gwarantuję Wam, że metoda, którą opiszę w poniższym artykule, bliżej ma do spinningu, niż do klasycznego feedera. Nie jest to metoda dla wędkarskich leniuchów, a dla prawdziwych rzecznych wyjadaczy z nutką pozytywnej dawki spinningowego zacięcia.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-09-02
Każdy karp foty wart

Każdy z artykułów, które od lat piszę do naszego magazynu, ma gdzieś swoje podwaliny. W większości sama pasja i przebywanie nad wodą inspiruje mnie do napisania tekstu. Przygody, taktyka,techniczne tajemnice karpiowej profesji… Dostaję od Was wiele wiadomości, niektóre zaowocowały całkiem nowym spojrzeniem na wędkarstwo. Ktoś mi kiedyś powiedział - ilu karpiarzy tyle zróżnicowanych zdań na dany temat. I to jest prawda.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-08-30
Akwarium dla rybek – jak wybrać?
Akwarystyka to ciekawe i pochłaniające czas hobby. Oglądanie podwodnego świata fascynuje od lat małych i dużych. Akwarium dla rybek musi być jednak odpowiednio dobrane i wyposażone w niezbędne do życia akcesoria.
Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-29
Sandaczowe karczowiska

Najskuteczniejszym sposobem łowienia drapieżników jest podawanie im przynęty tam, gdzie są! Ta oczywista prawda jest często lekceważona przez wędkarzy, którzy zarzucają przynętę w przypadkowe miejsce, licząc na powtarzalne efekty.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-08-24
Obozy sumowe

Sumiarstwo stało się dla mnie główną wersją wędkarstwa. Spędziłem wiele godzin na poszerzaniu wiedzy teoretycznej i przede wszystkim praktycznej. Setki dni nad wodą i poznawanie sumowych zwyczajów. Kiedy, gdzie i co je najbardziej przyciąga?

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-18
Ankieta dotycząca turystyki wędkarskiej na terenie powiatu szczecineckiego

Wygraj weekendowy pobyt w Centrum Konferencyjnym Zamek, w komnatach, które goszczą najbardziej zacnych gości odwiedzających Szczecinek.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-16
Dragon dystrybutorem produktów Strike Pro w Polsce

Znany światowy producent przynęt, tajwańska firma Evergrass International, właściciel marki Strike Pro, podpisał nową umowę dystrybucyjną w Polsce. Uzgodniono, że Design-Fishing Sp. z o.o., właściciel marki Dragon, zajmie się dystrybucją produktów Strike Pro na terenie Polski od stycznia 2020.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-13
Street Fishing Poland - Wrocław

Druga sobota czerwca była prawdziwym świętem dla miłośników łowienia w mieście. Aż 262 spinningistów zebrało się nad brzegiem Odry we Wrocławiu, by walczyć o tytuł najlepszego wędkarza pierwszej tegorocznej edycji zawodów Street Fishing Poland.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2019-08-13
Bośnia i Hercegowina

Dzikie Góry Dynarskie poprzecinane dolinami w kształcie litery V a w nich rzeki z krystalicznie czystą wodą. Bośnia i Hercegowina to kraj piękny i malowniczy. Górzysty teren, wpływ śródziemnomorskiego powietrza sprawiają, że czujemy się tu wyjątkowo dobrze i nawet pod koniec października oddychamy pełną piersią. Znajdują się tutaj rzeki, które populacją dzikich, naturalnie rozmnażających się pstrągów i lipieni potrafią zadziwić nie jednego podróżnika wędkarskiego. Całość tworzy istny, nie tylko wędkarski, raj na ziemi. Czy aby na pewno tak jest?

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-06
Muchowy boleń

Moja przygoda z boleniami zaczęła się stosunkowo późno. Być może spowodowane to było pozorną trudnością w połowie tego gatunku. Co prawda na początku zmagań towarzyszył mi spinning, ale poniższy tekst będzie dotyczył, w moim mniemaniu, wyższej szkoły jazdy czyli oczywiście metody muchowej.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-30
Zaporowe bolenie

Lato w pełni. Większość z nas już dawno zapomniała o majowych wyprawach za rzecznymi boleniami. W tym roku powódź pozmieniała plany wielu wędkarzom rzecznym i chociaż nasze ukochane rapy były chimeryczne, ryby wyjeżdżały i to dosyć regularnie. Zupełnie inaczej wygląda to na zaporówkach.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-26
Kalosze