Aktualności

Sortuj od:
Coś wisi na żyłce

"Mechaniczne sygnalizatory brań – swingery i hangery – zawsze mam ze sobą nad wodą. Czym się różnią i kiedy sprawdzają się najlepiej?"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-13
Szczupakowe ostatki na jeziorach

"Okres ochronny szczupaka zaczyna się 1 stycznia, ale skoro numer 1/2017 WŚ ukazuje się już na początku grudnia, to pozwolę sobie przedstawić kilka praktycznych rad, z których można skorzystać jeszcze w tym sezonie szczupakowym. Co robią szczupaki w zimie?"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-12
Leszcze z 70 metrów

"(…) Moje podejście do łowienia leszczy podzieliłbym na naturalne albo komercyjne. Pierwsze jest związane z łowiskami naturalnymi, drugie zaś wywodzi się z łowisk komercyjnych. Gdy myślę o wariancie naturalnym, mam głównie na myśli przynęty zanętowe: (…)

Na łowiskach, na których wędkarze często używają kulek proteinowych oraz kukurydzy, konopi i pelletu, wybieram wariant komercyjny. Jednak mam ze sobą także czerwone i białe robaki, na wypadek gdyby mój plan nie wypalił."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-11
Być blisko wędkarzy

„Jacek Kolendowicz: Gratuluję zwycięstwa w wyborach. Kandydowałeś na funkcję prezesa ZG PZW w 2009 i w 2013 roku, ale wygrałeś wybory dopiero teraz, za trzecim razem. Co Twoim zdaniem było główną przyczyną tegorocznego sukcesu?

Teodor Rudnik, Prezes ZG PZW: Sam nie wiem. Nie robiłem żadnej kampanii, aby wygrać. Ale miałem program, który widocznie spodobał się delegatom. (…)

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-10
Co nowego pod lodem

„Wiele nowych rozwiązań zarówno w sprzęcie, jak i w technice łowienia wprowadza do powszechnego łowienia nasza podlodowa kadra narodowa. Czołowi zawodnicy mają przy tym okazję podpatrzeć ciekawe nowinki u najlepszych zawodników na świecie, zwłaszcza z Rosji i byłych republik radzieckich, gdzie wędkarstwo podlodowe jest na najwyższym poziomie. (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-09
Wykręć troć

"Moją ulubioną przynętą na wczesną zimową troć jest wobler, i to ten większych rozmiarów – standardem jest przynęta długa na 9 cm. I choć mam w swoich zasobach również wcześniej wspomniane przynęty, to po wobler sięgam najczęściej i on daje mi najwięcej ryb. Po prostu lubię nim łowić i wiem, którego gdzie zastosować. A przecież nic tak nie podnosi na duchu, jak wiara w przynętę. Z kolorów bardzo lubię (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-08
Wędkarski Świat 1/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 1/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-12-07
Wędkarze bronią Wieprz przed koparkami

Urząd Miasta w Szczebrzeszynie nad Wieprzem zamierza zbudować nad rzeką ścieżkę pieszo - rowerową by udostępnić unikatowe przyrodniczo szczebrzeszyńskie łąki turystom. I to się chwali. Problem w tym, że za kruszywo do wyrównania terenu służy materiał wybierany koparkami z rzeki. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-12-07
Pół antenki

Puchar Edmunda Gutkiewicza - 14 października, zbiornik Huta Częstochowa

Precyzja, dokładność, finezja i cierpliwość – tymi cechami wykazali się zwycięzcy zawodów. Płocie, które na tym zbiorniku zazwyczaj łowi się szybkościowo, tym razem brały bardzo nieufnie.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2017-12-06
Wędkarski Szczecinek - SavageGear Trophy - 21-22.10.2017

I zawody SavageGear Trophy rozegrano na dwóch jeziorach: Trzesiecko, zarządzanym przez miasto Szczecinek, i Wierzchowo, na którym gospodaruje gmina wiejska Szczecinek. Mimo trudnych warunków złowiono ryby, które świadczą o tym, że do Szczecinka warto przyjechać na wypoczynek ze spinningiem. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-12-05
Jezioro Żabno

To niezwykle urokliwe łowisko znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko Koronowa, w zespole Jezior Byszewskich. Ma charakter rynnowy. Jego podłużny kształt i zróżnicowana linia brzegowa dają wędkującym wiele możliwości. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-12-04
Zamrażarka

Nie rozumiem, o co ten krzyk i lament? O okres ochronny suma? I bardzo dobrze, że władze PZW tak bardzo zabiegały o jego skrócenie. W ten sposób reprezentują interesy... Rybaków? A może reprezentują interesy pana Zdziska. 

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2017-12-03
Storm