Adam Sikora

Adam Sikora

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 1996 roku. Wędkuje z karta wędkarską od 1973 roku, a na muchę zaczął łowić rok później.  Dwa indywidualne i dwa drużynowe srebrne medale z Muchowych Mistrzostw Świata, dwa złote i jeden srebrny indywidualny z Mistrzostw Polski. 

Trener  muchowej Kadry Narodowej. Przez kilka lat członek głównego Kapitanatu sportowego ZG PZW. Autor dwóch książek  oraz licznych artykułów w prasie wędkarskiej.

Współtwórca cykli programów wędkarskich Taaaka Ryba (od pierwszych odcinków do początku lat dwutysięcznych). Propagator Wędkarstwa Muchowego w programach TV, radiowych oraz na łomach prasy nie wędkarskiej.

Od kilkunastu Lat instruktor szkoły wędkarstwa muchowego. Przez całe życie związany zawodowo z wędkarstwem.

Najnowsze artykuły autora

Przypony muchowe

Podczas łowienia na sztuczną muchę między przynętą a linką umieszczamy przypony z nylonowej żyłki. Najczęściej jest to specjalny przypon, który ma zmienną grubość. Przy lince jest grubszy i powoli zwęża się w kierunku muchy. Dlatego nosi nazwę konicznego. Pozwala to na bardzo precyzyjne podanie muchy na wyprostowanej lub lekko zwiniętej żyłce. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-10-28
Łowimy wzdręgi

Wędkowanie na sztuczną muchę jest wielką frajdą. Wiedzą to wszyscy, którzy tego spróbowali. Często jednak słyszę skargi, że trudno komuś wędkować ze względu na dużą odległość do łowisk z rybą łososiowatą. Na co dzień wielu z nas nie ma szans wyskoczyć na kilka godzin, bo na długie wyjazdy brak czasu. Wszystkich tych kolegów chciałbym zachęcić do łowienia wzdręg.

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-09-27
Problemy z linką muchową

Zwykle łowimy na muchę na dystansie około 6–14 m. Zdarza się jednak, że trzeba umieścić muchy znacznie dalej. Zwykle wtedy, gdy nie można zbliżyć się do jakiegoś bardzo obiecującego miejsca lub chcemy, by nasza mucha penetrowała szeroki pas wody. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-07-22
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Storm