Adam Sikora

Adam Sikora

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 1996 roku. Wędkuje z karta wędkarską od 1973 roku, a na muchę zaczął łowić rok później.  Dwa indywidualne i dwa drużynowe srebrne medale z Muchowych Mistrzostw Świata, dwa złote i jeden srebrny indywidualny z Mistrzostw Polski. 

Trener  muchowej Kadry Narodowej. Przez kilka lat członek głównego Kapitanatu sportowego ZG PZW. Autor dwóch książek  oraz licznych artykułów w prasie wędkarskiej.

Współtwórca cykli programów wędkarskich Taaaka Ryba (od pierwszych odcinków do początku lat dwutysięcznych). Propagator Wędkarstwa Muchowego w programach TV, radiowych oraz na łomach prasy nie wędkarskiej.

Od kilkunastu Lat instruktor szkoły wędkarstwa muchowego. Przez całe życie związany zawodowo z wędkarstwem.

Najnowsze artykuły autora

Czerwcowe łososie na muchę

Czerwiec i okres wakacji to pełnia sezonu łososiowego w Skandynawii. Coraz więcej wędkarzy z Polski wyjeżdża tam, by zmierzyć się z tą piękną rybą. Kto raz zaliczył srebrną torpedę, najczęściej już nigdy nie może wyleczyć się z tej swoistej łososiowej „choroby”. Nie należy przy tym zwlekać z planowanym wyjazdem, bo dobre łowiska są coraz bardziej oblegane i trudno już o samotność nad wodą. W tym numerze więc kilka rad, które pomogą w sukcesie.

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-05-26
Wiosenna sucha mucha

Łowienie na sztuczną muchę, która swobodnie pływa na wodzie, to chyba sama kwintesencja wędkarstwa muchowego. Według mnie nie ma piękniejszej metody. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-04-18
Wiosenny streamer

Nazwa streamer oznacza chorągiew, bo lekka mucha przytrzymana w prądzie faluje jak sztandar. Jeśli do tego jest wykonana z miękkiej sierści lub puchu i poprowadzimy ją skokami, to w swojej pracy jest podobna do przynęt spinningowych miękkich, np. twistera lub rippera. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-04-04
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program