Adam Sikora

Adam Sikora

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 1996 roku. Wędkuje z karta wędkarską od 1973 roku, a na muchę zaczął łowić rok później.  Dwa indywidualne i dwa drużynowe srebrne medale z Muchowych Mistrzostw Świata, dwa złote i jeden srebrny indywidualny z Mistrzostw Polski. 

Trener  muchowej Kadry Narodowej. Przez kilka lat członek głównego Kapitanatu sportowego ZG PZW. Autor dwóch książek  oraz licznych artykułów w prasie wędkarskiej.

Współtwórca cykli programów wędkarskich Taaaka Ryba (od pierwszych odcinków do początku lat dwutysięcznych). Propagator Wędkarstwa Muchowego w programach TV, radiowych oraz na łomach prasy nie wędkarskiej.

Od kilkunastu Lat instruktor szkoły wędkarstwa muchowego. Przez całe życie związany zawodowo z wędkarstwem.

Najnowsze artykuły autora

Rzuty rolowane

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają techniki rzutów potocznie nazywanych rolowanymi lub speyowymi. Najogólniej mówiąc, wspólną cechą tych technik jest to, że podczas rzutu linka nie rozprostowuje się całkowicie w powietrzu za plecami łowiącego, lecz tworzy pętle z przyklejonym do wody samym końcem sznura i dopiero potem zostaje wypchnięta do przodu umieszczając muchę w celu.

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-01-27
Z Intruderem na trocie

Na początku lat 90 Jerry French, Ed Ward i Scott Howell łowili na Alasce steelheady. Stosowali bardzo duże, bogate muchy na dużych hakach 3/0. Rzuty dużymi, nasiąkniętymi wodą muchami nie należały do łatwych. Ryby brały nieźle, ale mieli bardzo dużo spadów podczas holu. Skuteczność holu wynosiła około 15%, a wyjęte ryby często miały mocno uszkodzone pyski od dużego haka. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-12-21
Kill or not to kill

W dzisiejszych czasach to pytanie wydaje się retoryczne. Większość z nas wypuszcza złowione ryby. Wymagają tego warunki, jakie mamy w kraju. Ryb jest jak na lekarstwo. Powodem jest zły gospodarz wody, zbyt aktywni kłusownicy, nadmierna presja na łowiska i coraz bardziej pogarszający się stan naszych wód. Mam tu na myśli głównie katastrofalny spadek przepływu wody, a co za tym idzie – wzrost jej średnich temperatur i zmniejszenie zawartości tlenu.

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-11-28
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Storm 360°GT