Adam Sikora

Adam Sikora

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 1996 roku. Wędkuje z karta wędkarską od 1973 roku, a na muchę zaczął łowić rok później.  Dwa indywidualne i dwa drużynowe srebrne medale z Muchowych Mistrzostw Świata, dwa złote i jeden srebrny indywidualny z Mistrzostw Polski. 

Trener  muchowej Kadry Narodowej. Przez kilka lat członek głównego Kapitanatu sportowego ZG PZW. Autor dwóch książek  oraz licznych artykułów w prasie wędkarskiej.

Współtwórca cykli programów wędkarskich Taaaka Ryba (od pierwszych odcinków do początku lat dwutysięcznych). Propagator Wędkarstwa Muchowego w programach TV, radiowych oraz na łomach prasy nie wędkarskiej.

Od kilkunastu Lat instruktor szkoły wędkarstwa muchowego. Przez całe życie związany zawodowo z wędkarstwem.

Najnowsze artykuły autora

Wypuszczaj z sensem

Coraz więcej powstaje w Polsce łowisk typu „złów i wypuść”, a tam, gdzie można zabierać ryby, wielu wędkarzy także rezygnuje z tej możliwości i uwalnia wszystkie złowione okazy. Ważne jest jednak, aby postępowanie to miało sens. W tym numerze WŚ podam więc kilka rad, jak prawidłowo holować i wypuszczać ryby.

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-01-24
Z muchą na głowacice

Trudno przewidzieć, jaką będziemy mieli w tym roku zimę. Jeśli jednak zostanie choć trochę czystej, niezamarzniętej wody, a przynęty nie będą grzęzły w śryżu, warto wybrać się na głowacice. Styczeń i luty to ostatnie miesiące przed okresem ochronnym, gdy możemy je jeszcze łowić. Jeśli wypatrzymy je w marcu i kwietniu, to prawdopodobnie będą już na gniazdach tarłowych i należy je zostawić w spokoju. Nawet gdy nie zabieramy żadnych ryb z łowiska.

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-12-28
Metoda żyłkowa

Metoda ta wciąż budzi wiele kontrowersji. Część muszkarzy traktuje ją jak coś hańbiącego, co kala ręce i sprzęt prawdziwego sportowca. Myślę, że to gruba przesada i że nie należy ulegać skrajnym poglądom. Przyznaję jednak, że rzadko ją stosuję. Większą przyjemność sprawiają mi inne sposoby łowienia na muchę.

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-12-01
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon