Adam Sikora

Adam Sikora

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 1996 roku. Wędkuje z karta wędkarską od 1973 roku, a na muchę zaczął łowić rok później.  Dwa indywidualne i dwa drużynowe srebrne medale z Muchowych Mistrzostw Świata, dwa złote i jeden srebrny indywidualny z Mistrzostw Polski. 

Trener  muchowej Kadry Narodowej. Przez kilka lat członek głównego Kapitanatu sportowego ZG PZW. Autor dwóch książek  oraz licznych artykułów w prasie wędkarskiej.

Współtwórca cykli programów wędkarskich Taaaka Ryba (od pierwszych odcinków do początku lat dwutysięcznych). Propagator Wędkarstwa Muchowego w programach TV, radiowych oraz na łomach prasy nie wędkarskiej.

Od kilkunastu Lat instruktor szkoły wędkarstwa muchowego. Przez całe życie związany zawodowo z wędkarstwem.

Najnowsze artykuły autora

Agresywna nimfa

Gdy myślimy o łowieniu na nimfę, czyli na płynące w toni wody muchy naśladujące larwy i poczwarki owadów, zwykle wyobrażamy sobie spływające bardzo naturalnie, zgodnie z nurtem przynęty. Nie zawsze takie prowadzenie zestawu jest skuteczne.

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-11-23
Style rzutów Speyowych

Najogólniej są to rzuty, w których linka nie przelatuje w powietrzu, prostując się za naszymi plecami, ale lecąc pod wędką zahacza końcem o powierzchnie wody. Za plecami tworzy się pętla przypominająca literę D, którą wypychamy do przodu wykonując rzut. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-10-27
Z mokrą muchą na ryby

Gdy zaczynałem swoje wędkowanie na muchę, większość spotykanych wędkarzy łowiła na mokrą muchę. Sucha mucha wchodziła przebojem nad wodę, a nimfa i streamer były dopiero w powijakach. Sam zaczynałem swą przygodę, wędkując prawie wyłącznie na pływające muchy. Dopiero po latach przekonałem się, że ignorowana przeze mnie metoda może przynieść zaskakująco dobre rezultaty.

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-09-20
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon