Adam Niemiec

Adam Niemiec

Redaktor „Wędkarskiego Świata” od 2001 roku. Autor ponad 100 publikacji w prasie wędkarskiej. Specjalizuje się w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata 2012 r. W 2013 roku podczas spławikowych mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal.

Uwielbia łowić ryby wszystkimi metodami. Rekordowe ryby – sum 152 cm na spinning, szczupak 115 cm na trolling i karp 15 kg na 13-metrową tyczkę, a podczas szybkościowego łowienia 989 ryb w 3 godziny.

Pierwszą rybkę – karasia pospolitego – złowił mając 8 lat na wędkę wyciętą z leszczyny. Cięgle się uczy i rozwija wędkarsko. Chętnie sprawdza nowinki.

Najnowsze artykuły autora

Odległościówka

Aby celnie łowić na odległościówkę trzymam się kilku zasad: przygotowuję jednakowej wielkości kule z jednorodnej mieszanki. Procę zawsze trzymam w tym samym kierunku i pod tym samym kątem, gumę naciągam na tę samą odległość, nie śpieszę się podczas nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-12
Czerwone robaki

Gdy rzeka przybiera bardzo skuteczną przynętą są czerwone robaki. Czerwonego robaka nie nawlekam na haczyk tylko zahaczam za sam koniec. Wtedy wygląda najbardziej naturalnie.

 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-05
Dżokers

Dżokersa podaję w glinie lub w ziemi. Nie lubię dodawać dżokersa do zanęty.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-28
Metoda na żwirownię

Dno żwirowni zazwyczaj jest bardzo urozmaicone, dlatego podanie zestawu w odpowiednim miejscu ma bardzo duże znaczenie. Tutaj nie wystarczy trafić w wodę. Przed zasiadką należy wygruntować łowisko. Robię to za pomocą ciężarka, który zakładam w miejsce koszyczka. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-08-13
Sposób na jesiotry

Jesiotry coraz częściej są wpuszczane do polskich wód. Przeważnie do łowisk komercyjnych, ale nie tylko. Wędkarze lubią je łowić, bo dorastają do dużych rozmiarów, dobrze biorą i nieźle walczą.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-07-19
Łowisko Kamień

Wędkowałem w wielu łowiskach w całej Europie, ale muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie byłem nad wodą, w której pływa tak wiele dużych karpi. To bez wątpienia mój najlepszy dzień w życiu, jeśli chodzi o łowienie dużych karpi na spławik – tak wizytę na Kamieniu podsumował mój przyjaciel Lee Kerry.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-06-26
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon