Adam Niemiec

Adam Niemiec

Redaktor „Wędkarskiego Świata” od 2001 roku. Autor ponad 100 publikacji w prasie wędkarskiej. Specjalizuje się w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata 2012 r. W 2013 roku podczas spławikowych mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal.

Uwielbia łowić ryby wszystkimi metodami. Rekordowe ryby – sum 152 cm na spinning, szczupak 115 cm na trolling i karp 15 kg na 13-metrową tyczkę, a podczas szybkościowego łowienia 989 ryb w 3 godziny.

Pierwszą rybkę – karasia pospolitego – złowił mając 8 lat na wędkę wyciętą z leszczyny. Cięgle się uczy i rozwija wędkarsko. Chętnie sprawdza nowinki.

Najnowsze artykuły autora

Odległościówka

Aby celnie łowić na odległościówkę trzymam się kilku zasad: przygotowuję jednakowej wielkości kule z jednorodnej mieszanki. Procę zawsze trzymam w tym samym kierunku i pod tym samym kątem, gumę naciągam na tę samą odległość, nie śpieszę się podczas nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-12
Czerwone robaki

Gdy rzeka przybiera bardzo skuteczną przynętą są czerwone robaki. Czerwonego robaka nie nawlekam na haczyk tylko zahaczam za sam koniec. Wtedy wygląda najbardziej naturalnie.

 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-05
Dżokers

Dżokersa podaję w glinie lub w ziemi. Nie lubię dodawać dżokersa do zanęty.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-28
Ciekawe przynęty (nie tylko) do feedera

To, czy będziemy mieli branie, bardzo często zależy od rodzaju, jakości i sposobu podania przynęty. Szczególnie jest to ważne podczas łowienia karpi. Ale nie tylko.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-07-24
Minipodajnik

Łowienie na tyczkę jest bardzo precyzyjne, szczególnie gdy nęci się kubeczkiem zanętowym. Najczęściej wędkarze używają kubków montowanych na dodatkowym topie do nęcenia. Są jednak także specjalne kubeczki, które montuje się na tym samym topie, którym się łowi.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-07-03
EFTTEX 2017

Od czwartku do soboty (29 czerwca – 1 lipca) w Budapeszcie odbywają się targi EFTTEX.

Wśród ponad 100 wystawców z całego świata jest także kilkanaście polskich firm. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-06-29
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon