Adam Niemiec

Adam Niemiec

Redaktor „Wędkarskiego Świata” od 2001 roku. Autor ponad 100 publikacji w prasie wędkarskiej. Specjalizuje się w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata 2012 r. W 2013 roku podczas spławikowych mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal.

Uwielbia łowić ryby wszystkimi metodami. Rekordowe ryby – sum 152 cm na spinning, szczupak 115 cm na trolling i karp 15 kg na 13-metrową tyczkę, a podczas szybkościowego łowienia 989 ryb w 3 godziny.

Pierwszą rybkę – karasia pospolitego – złowił mając 8 lat na wędkę wyciętą z leszczyny. Cięgle się uczy i rozwija wędkarsko. Chętnie sprawdza nowinki.

Najnowsze artykuły autora

Odległościówka

Aby celnie łowić na odległościówkę trzymam się kilku zasad: przygotowuję jednakowej wielkości kule z jednorodnej mieszanki. Procę zawsze trzymam w tym samym kierunku i pod tym samym kątem, gumę naciągam na tę samą odległość, nie śpieszę się podczas nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-12
Czerwone robaki

Gdy rzeka przybiera bardzo skuteczną przynętą są czerwone robaki. Czerwonego robaka nie nawlekam na haczyk tylko zahaczam za sam koniec. Wtedy wygląda najbardziej naturalnie.

 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-05
Dżokers

Dżokersa podaję w glinie lub w ziemi. Nie lubię dodawać dżokersa do zanęty.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-28
Nęcarka na lince

Podczas łowienia na feeder stosuje się małe i średnie koszyczki. To oznacza, że jednorazowo podaje się w łowisko niedużą porcję zanęty i przynęt. Co zrobić, gdy przed łowieniem trzeba obficie zanęcić łowisko? Można skorzystać z procy lub sięgnąć po specjalny zestaw do nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-02-17
Pszenica i pęczak

Jestem młodym wędkarzem. Słyszałem, że dobrą przynętą na płocie są ziarna pszenicy i pęczaku. Jak je przygotować?

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-01-26
Największy karp świata

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie olbrzymiego karpia syjamskiego, od razu wiedziałem, że chcę go złowić. Myśl o tej rybie kiełkowała jak malutkie ziarenko rzucone na urodzajną glebę. Im więcej zdjęć oglądałem, tym większe stawało się marzenie. Trzeba więc było przejść od marzeń do czynów. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-01-12
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon