Adam Niemiec

Adam Niemiec

Redaktor „Wędkarskiego Świata” od 2001 roku. Autor ponad 100 publikacji w prasie wędkarskiej. Specjalizuje się w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata 2012 r. W 2013 roku podczas spławikowych mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal.

Uwielbia łowić ryby wszystkimi metodami. Rekordowe ryby – sum 152 cm na spinning, szczupak 115 cm na trolling i karp 15 kg na 13-metrową tyczkę, a podczas szybkościowego łowienia 989 ryb w 3 godziny.

Pierwszą rybkę – karasia pospolitego – złowił mając 8 lat na wędkę wyciętą z leszczyny. Cięgle się uczy i rozwija wędkarsko. Chętnie sprawdza nowinki.

Najnowsze artykuły autora

Odległościówka

Aby celnie łowić na odległościówkę trzymam się kilku zasad: przygotowuję jednakowej wielkości kule z jednorodnej mieszanki. Procę zawsze trzymam w tym samym kierunku i pod tym samym kątem, gumę naciągam na tę samą odległość, nie śpieszę się podczas nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-12
Czerwone robaki

Gdy rzeka przybiera bardzo skuteczną przynętą są czerwone robaki. Czerwonego robaka nie nawlekam na haczyk tylko zahaczam za sam koniec. Wtedy wygląda najbardziej naturalnie.

 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-05
Dżokers

Dżokersa podaję w glinie lub w ziemi. Nie lubię dodawać dżokersa do zanęty.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-28
Nietypowa metoda

Method feeder kojarzy się większości wędkarzy z łowieniem na otwartej wodzie daleko od brzegu. Z moich obserwacji wynika jednak, że często najlepsze wyniki osiąga się po zarzuceniu koszyczka bardzo blisko brzegu.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-03-17
Na liny z daleka

Jest 1 kwietnia. Rankiem pogoda nie zachęca do wyjścia z domu. Siąpi deszcz i jest chłodno. Chwila zawahania. Auto spakowałem dzień wcześniej wieczorem, wystarczy wsiąść i przekręcić kluczyk w stacyjce. Jadę, nie rezygnuję.

Innych aura chyba trochę zniechęciła, bo nad wodą nie ma wielu wędkarzy. Zajmuję miejsce w obszernej zatoce. Udostępnił mi je miły, starszy pan, który musiał już iść do domu. Łowi tu codziennie. Stwierdził, że dzisiaj liny nie biorą. Obok łowi inny miejscowy wędkarz. Poluje, tak jak wszyscy, na liny, dzisiaj jednak biorą mu tylko płotki. (…)

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-03-10
Szmatka i magnes

W życiu mam wiele szczęścia. Polega ono między innymi na tym, że spotykam wielu świetnych wędkarzy. Od każdego z nich, bez względu na wiek, staram się czegoś nauczyć. Kiedyś np. kilkunastoletniego chłopaka, młodego juniora, który był ze mną (i nadal jest) w klubie, podpatrzyłem, jak ułatwia sobie robienie zestawów i wiązanie przyponów.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-02-25
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon