Adam Niemiec

Adam Niemiec

Redaktor „Wędkarskiego Świata” od 2001 roku. Autor ponad 100 publikacji w prasie wędkarskiej. Specjalizuje się w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata 2012 r. W 2013 roku podczas spławikowych mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal.

Uwielbia łowić ryby wszystkimi metodami. Rekordowe ryby – sum 152 cm na spinning, szczupak 115 cm na trolling i karp 15 kg na 13-metrową tyczkę, a podczas szybkościowego łowienia 989 ryb w 3 godziny.

Pierwszą rybkę – karasia pospolitego – złowił mając 8 lat na wędkę wyciętą z leszczyny. Cięgle się uczy i rozwija wędkarsko. Chętnie sprawdza nowinki.

Najnowsze artykuły autora

Odległościówka

Aby celnie łowić na odległościówkę trzymam się kilku zasad: przygotowuję jednakowej wielkości kule z jednorodnej mieszanki. Procę zawsze trzymam w tym samym kierunku i pod tym samym kątem, gumę naciągam na tę samą odległość, nie śpieszę się podczas nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-12
Czerwone robaki

Gdy rzeka przybiera bardzo skuteczną przynętą są czerwone robaki. Czerwonego robaka nie nawlekam na haczyk tylko zahaczam za sam koniec. Wtedy wygląda najbardziej naturalnie.

 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-05
Dżokers

Dżokersa podaję w glinie lub w ziemi. Nie lubię dodawać dżokersa do zanęty.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-28
Bombka czy dysk?

Zastanawiacie się nieraz podczas łowienia tyczką, jaki wybrać spławik? Czy sięgnąć po zestaw z klasyczną bombką, czy może z lizakiem? Ja czasami także miewam wątpliwości, ale w czasie łowienia staram się dopasować zestaw do warunków.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-11-24
Odszedł Sir John Wilson

13 listopada nad ranem zmarł w Tajlandii po przebytym dwa dni wcześniej zawale znany angielski wędkarz John Wilson. Wilson urodził się w 1943 roku w Londynie. W latach 90. był twórcą kultowej serii filmów wędkarskich „Go fishing”, które oglądały miliony wędkarzy na całym świecie, oraz autorem wielu książek i artykułów popularyzujących wędkarstwo. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-11-14
Jesienna metoda

Gdy pojawiają się poranne przymrozki, aktywność karpi spada. Najczęściej sprawdzone letnie zestawy i przynęty już nie działają. Nie oznacza to jednak, że złowienie karpia jest niemożliwe.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-11-10
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon