Adam Niemiec

Adam Niemiec

Redaktor „Wędkarskiego Świata” od 2001 roku. Autor ponad 100 publikacji w prasie wędkarskiej. Specjalizuje się w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata 2012 r. W 2013 roku podczas spławikowych mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal.

Uwielbia łowić ryby wszystkimi metodami. Rekordowe ryby – sum 152 cm na spinning, szczupak 115 cm na trolling i karp 15 kg na 13-metrową tyczkę, a podczas szybkościowego łowienia 989 ryb w 3 godziny.

Pierwszą rybkę – karasia pospolitego – złowił mając 8 lat na wędkę wyciętą z leszczyny. Cięgle się uczy i rozwija wędkarsko. Chętnie sprawdza nowinki.

Najnowsze artykuły autora

Zima w statystykach

Jakie ryby są najczęściej łowione zimą? Gdzie, jakimi metodami i na jakie przynęty zostały złowione medalowe sztuki? Na podstawie zgłoszeń rekordowych ryb do konkursu „Rekordy Polski w Długości Ryby” opracowaliśmy wykresy, które pozwolą odpowiedzieć na te i inne pytania.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2019-01-30
Długowieczne ryby

Jesiotr syberyjski (Acipenser baeri) jest kostnochrzęstną rybą dwuśrodowiskową, która żyła w czasach dinozaurów – kilkadziesiąt milionów lat temu. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-12-28
Przypon strzałowy do odległościówki

Czy wiecie, że w sklepach wędkarskich są dostępne przypony koniczne (zwężające się), które służą do łowienia na spławik?

Co to jest przypon koniczny?

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-12-19
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze