Adam Niemiec

Adam Niemiec

Redaktor „Wędkarskiego Świata” od 2001 roku. Autor ponad 100 publikacji w prasie wędkarskiej. Specjalizuje się w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata 2012 r. W 2013 roku podczas spławikowych mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal.

Uwielbia łowić ryby wszystkimi metodami. Rekordowe ryby – sum 152 cm na spinning, szczupak 115 cm na trolling i karp 15 kg na 13-metrową tyczkę, a podczas szybkościowego łowienia 989 ryb w 3 godziny.

Pierwszą rybkę – karasia pospolitego – złowił mając 8 lat na wędkę wyciętą z leszczyny. Cięgle się uczy i rozwija wędkarsko. Chętnie sprawdza nowinki.

Najnowsze artykuły autora

Odległościówka

Aby celnie łowić na odległościówkę trzymam się kilku zasad: przygotowuję jednakowej wielkości kule z jednorodnej mieszanki. Procę zawsze trzymam w tym samym kierunku i pod tym samym kątem, gumę naciągam na tę samą odległość, nie śpieszę się podczas nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-12
Czerwone robaki

Gdy rzeka przybiera bardzo skuteczną przynętą są czerwone robaki. Czerwonego robaka nie nawlekam na haczyk tylko zahaczam za sam koniec. Wtedy wygląda najbardziej naturalnie.

 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-05
Dżokers

Dżokersa podaję w glinie lub w ziemi. Nie lubię dodawać dżokersa do zanęty.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-28
Przepiękny kleń

"We wrześniu na zaproszenie kolegi pojechałem nad Inę, aby sprawdzić, czy nie weszły do niej już jakieś trocie wędrowne na tarło. Niestety, wody było bardzo mało, a temperatura wysoka, więc szansa na spotkanie z wymarzoną rybą raczej niewielka. W związku z tym 13 września bez pośpiechu i presji cieszyłem się widokami przyrody oraz poznawaniem nowych miejsc. Rzeka w lesie wyglądała pięknie, a brak ryb łososiowatych w rzece umożliwiał wędkowanie w ciszy i spokoju. Nie było bowiem innych wędkarzy."

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-01-04
Leszcze w statystykach

Jakie przynęty są najskuteczniejsze na leszcze? Gdzie najczęściej łowi się okazy tego gatunku? Czy na wielkie, złote łopaty lepiej zapolować w czerwcu, czy może w sierpniu? Na podstawie zgłoszeń rekordowych ryb do konkursu „Rekordy Polski w Długości Ryby” opracowaliśmy wykresy, które pozwolą odpowiedzieć na te i inne pytania.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-12-15
Spadające ryby

Chyba nic tak nie irytuje wędkarzy jak spadające z haczyka ryby. Przyznam, że czasami i mnie się to zdarza. Czy można się tego ustrzec? Czasami nie, ale najczęściej można.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-12-02
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy