Wędkarze zapłacą mniej! W końcu oczekiwane zniżki dla emerytów i rencistów!

Doczekaliśmy się zniżek dla emerytów i rencistów! Wielu wędkarzy było w tym roku rozczarowanych, ponieważ Polski Związek Wędkarski wycofał ten rodzaj opłaty ze swojego cennika. Drugi największy operator wód udostępnianych zwolennikom tego pięknego hobby – PGW Wody Polskie – wyszło naprzeciw oczekiwaniom. Od dzisiaj emeryci i renciści zapłacą mniej!

Śnięte szczupaki w zbiorniku Piaski-Szczygliczka! Kolejne skażenie wody?

Internet kilka razy w miesiącu zalewają newsy o śniętych rybach. Skażenie Zbiornika w Czernicy (połączonego z Odrą) w ostatnim czasie, dało temu przykład. Od czytelnika Wędkarskiego Świata dowiedzieliśmy się, że doszło do kolejnego śnięcia ryb! Tym razem sprawa dotyczy zbiornika Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, za który odpowiedzialny jest Okręg PZW w Kaliszu.

Krosty na leszczach. Czyli zaczynamy tarło!

Jednym z pierwszych zwiastunów rozpoczynającego się tarła leszcza są krosty, które występują u samców tej ryby. To chropowate wypustki, których samce używają w trakcie miłosnych igraszek z samicami. W kwietniu możemy już złapać leszcze z wysypką. Wypuszczajmy je więc i dajmy im się rozmnażać!